Україна і світ

Зеленський у Бабиному Яру: Це місце Господь покинув, а диявол оминає стороною

У Бабиному Яру нацисти розстріляли більше 100 тис. людей, тому у цьому місці важко говорити, дихати і навіть стояти.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на церемонії вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

– Це місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає стороною, – наголосив глава держави.

Зеленський нагадав, які жахливі злочини сталися в Бабиному Яру 80 років тому:

– Два прошарки трупів, прошарок землі, знову два прошарки трупів і знову прошарок землі. Над яром день і ніч кружляв літак, шум якого заглушав постріли, але не міг заглушити страшний стогін, який, за словами очевидців, лунав ще кілька днів.


Президент наголосив, що трагедія Бабиного Яру торкнулася кожного, хто вважає себе людиною.

– Бабин Яр – це спільна трагедія єврейського та українського народів. Вона торкнулася кожного. Навіть якщо тут не був убитий чийсь родич, друг або знайомий – це торкнулося всіх. Кожного, хто вважає себе людиною. Адже те, що сталося тут, є злочином проти виду, проти поняття людина, – наголосив глава держави.

Він подякував усім, хто приїхав до Києва на роковини вшанування жертв трагедії, відзначивши символічність того, що до України прибули саме президенти Німеччини та Ізраїлю.

Зеленський повідомив, що після тривалих суперечок держава спільно з громадськістю, Меморіальним центром Голокосту Бабин Яр, інвесторами, істориками, архітекторами почали процес щодо створення меморіального комплексу.

– Щомісяця тут з’являються нові об’єкти, які за декілька років стануть частиною цього єдиного масштабного комплексу пам’яті про Бабин Яр. Він дозволить сповна відчути жах і біль страждань, які приносять людству нацизм, расизм, антисемітизм, ксенофобія і нетерпимість, – сказав президент.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-06 23:20:48

Back to top button