Львівський портал

Зеленський прокоментував скандал довкола Агенції оборонних закупівель

Коментуючи конфлікт, який виник довкола Агенціх оборонних закупівель, президент Володимир Зеленський заявив, що міністр оборони Рустем Умєров «має право робити все, щоб не було затримок із постачанням зброї». Про це він сказав в інтерв’ю Associated Press.

«У нас є міністр оборони, який чітко розуміє, що, не дай Боже, будуть якісь паузи десь хоч від когось в підтримці нашої армії – від дронів до ППО – будуть не тільки втрати у військових, будуть втрати цивільного населення, будуть страждати діти, буде більше ударів, буде більше сильної Росії. Він не може робити жодної паузи в постачанні. У нього є контракт», – сказав Володимир Зеленський.

Водночас він наголосив, що якщо якась інституція, «яка є у вертикалі міністра оборони, не підписує контракти, то не може бути пауз в термінових рішеннях». Вочевидь президент мав на увазі саме Агенцію оборонних закупівель.

«Тому міністр оборони має право робити все, щоб не було ніякого гальмування в постачанні. Сьогодні всі наші гроші в Міністерстві оборони, всі наші гроші в нашій армії. І якщо там є гроші, а якась поставка не прийшла, то, чесно кажучи, він повинен зробити все, щоб більше таких проблем не було», – підкреслив глава держави.

Передісторія

З початку 2024 року Агенцію оборонних закупівель очолює Марина Безрукова. У січні 2025-го створена Наглядова рада при АОЗ рекомендувала продовжити контракт із Безруковою ще на рік, а потім й уклала з нею відповідну угоду.

Втім Рустем Умєров заявив про «політичні ігри» довкола закупівель зброї, які ще й «перетворились на Amazon», а також «зливи» контрактів. Тому він оголосив, що не буде продовжувати контракт із Мариною Безруковою, а новим очільником Агенції оборонних закупівель пропонував призначити Арсена Жумаділова, який зараз очолює ДП «Державний оператор тилу».

У контексті скандалу з закупівлями зброї глава Міноборони також анонсував звільнення свого Дмитра Кліменкова та відкликання з Наглядової ради АОЗ двох представників держави. Міністр не уточняв їхніх імен, але невдовзі стало відомо, що йдеться про Юрія Джигира і Тараса Чмута.

На наступний день після заяви Рустема Умєрова Агенція оборонних закупівель наголосила, що продовжує працювати під керівництвом Безрукової, адже повноваження продовжувати чи розривати чинний контракт директора має виключно Наглядова рада, а вона є правочинною.

Зрештою 31 січня Міноборони звільнило Марину Безрукову з Агенції оборонних закупівель. Аргументами цього рішення були невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та необґрунтоване перенесення графіків постачання.

Сама ж Безрукова заявила, що йдеться не про її звільнення, а про руйнування Агенції оборонних закупівель як такої та порушення всіх міжнародних зобов’язань України.

На скандал довкола АОЗ відреагували також посли держав «Групи семи», закликаючи «якнайшвидше владнати конфлікт». А Національне антикорупційне бюро, за даними Центру протидії корупції, зареєструвало провадження щодо ймовірного зловживання владою Рустемом Умєровим.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-02 18:05:00