Львівський портал

Зеленський про «гарантії безпеки»: йде непросто, але це крок на шляху України до НАТО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що процес перемовин із західними країнами щодо «гарантій безпеки» йде непросто, але вони є важливим кроком на шляху до НАТО. Про це він сказав журналістам у Ризі, повідомляє Офіс президента.

«Ми розпочали роботу щодо гарантій безпеки. Дуже непросто йде, але я думаю, що найближчим часом ми зможемо продемонструвати суспільствам, не тільки українському, перший такий драфт. Не весь, бо є закриті норми, непублічні, але загальні речі зможемо показати. Думаю, що оцінка буде позитивною», – зауважив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що «безпекові гарантії» передбачають не лише надання зброї, а й фінансову, ІТ- та кіберпідтримку, та є кроком на шляху України до Північноатлантичного альянсу.

«Однак ми хотіли б побачити реальний крок від країн НАТО, який наближає Україну до альянсу. Щоб не було стагнації. Щоб це був вдалий і потужний саміт (саміт НАТО у Вашингтоні – ред.), щоб країни НАТО показали, що вони не бояться Росії», – додав президент.

Нагадаємо, на саміті НАТО у липні 2023 року країни G7 погодили декларацію про гарантії безпеки для України. Документ визначає формат підтримки України з боку союзників задля завершення війни, а також стримання чи відбиття будь-якої наступної агресії. Повний його текст можна прочитати за цим посиланням.

Дотепер до декларації G7 про гарантії безпеки для України долучились більше двох десятків країн. Наприкінці 2023 року Україна почала перемовини й з Євросоюзом щодо «колективних безпекових гарантій».

Втім паралельно Україна веде переговори з низкою країн, бажаючи укласти з ними двосторонні угоди щодо гарантій безпеки. Йдеться насамперед про США, Велику Британію, Францією, тобто країни з ядерною зброєю, а також про Канаду й Італію.

Днями стало відомо, що Україна вже почала обговорювати з Великобританією проєкт двосторонньої угоди про «гарантії безпеки».

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-01-12 14:01:05

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин