Україна і світ

Зеленський про Бабин Яр: Це спільна трагедія єврейського та українського народів

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що масові розстріли в Бабиному Яру в Києві є спільною трагедією двох народів – єврейського та українського.

Про це глава держави написав сьогодні в своєму офіційному Telegram-каналі. Він також опублікував відеозапис із пам’ятних заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, що днями відбулися в столиці.

– Бабин Яр. 80 років тому тут сталися злочини проти людства й людяності. Реальні події, які відбувалися з реальними людьми у жахливій реальності під назвою Друга світова війна, окупація, Голокост. Бабин Яр – це спільна трагедія єврейського та українського народів. Чорна, потворна сторінка світової історії, – наголосив президент.

Зеленський уточнив, що в Бабиному Яру постійно з’являються нові об’єкти. Через кілька років вони повинні стати частиною єдиного масштабного комплексу пам’яті про цю трагедію.

– На жаль, це не допоможе вбитим тут. Але допоможе живим. Тим, хто має про це знати. Пам’ятати. Передати дітям та онукам, – додав Зеленський.

На опублікованому главою держави відео зібрані ключові моменти пам’ятних заходів до 80-х роковин трагедії, що відбулися 6 жовтня в Національному історико-меморіальному заповіднику Бабин Яр у Києві.

Окрім президента України, в церемонії вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру взяли участь президент Ізраїлю Іцхак Герцог, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, очільник парламенту Грузії Каха Кучава, спікер Риксдагу Швеції Андреас Норлен, маршалок Сенату Польщі Томаш Гродзький та представники інших держав.

У рамках заходів відбулося відкриття-перформанс меморіального об’єкта Кристалічна стіна плачу, який створила сербська художниця-концептуалістка Марина Абрамович.

Відкрили жалобну церемонію XIII симфонією Дмитра Шостаковича на вірші Євгена Євтушенка Бабин Яр у виконанні Державного симфонічного оркестру Німеччини. Присутні на церемонії президенти виступили із промовами.

Володимир Зеленський, зокрема, розповів, що лише 29-30 вересня 1941 року нацисти стратили в Бабиному Яру понад 33 тис. євреїв. Серед жертв було багато людей похилого віку, жінок та дітей. У наступні ж два роки нацисти стратили ще десятки тисяч людей: майже все єврейське населення Києва, українців, ромів, військовополонених.

Зеленський у своєму виступі наголошував, що були і ті, хто рятував євреїв у часи Голокосту. Ці люди удостоєні звання Праведника народів світу, і серед них є 2659 українців.

У майбутньому Бабин Яр планують зробити інформаційним простором, який розповідатиме про трагедію. Відбудова усього Меморіального комплексу триватиме ще близько п’яти років. Щороку планується додавати нові об’єкти вшанування загиблих.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-10 22:58:50

Back to top button