Україна і світ

Зеленський про 12 мюнхенських кроків до миру: можна було запитати в нас

Президент України Володимир Зеленський заявив, що завжди ображається, коли про країну починають говорити “у нас за спиною”, маючи на увазі запропоновані у Мюнхені 12 кроків для досягнення миру в державі.

“Я завжди трішечки ображався, незважаючи на обсяг допомоги тих чи інших країн нам і в цій ситуації (з війною), і в економічній ситуації, і в реформуванні. Я завжди ображався, коли про Україну починають говорити, вирішувати питання десь там у нас за спиною”, – сказав Зеленський 15 лютого під час виступу в межах Мюнхенської конференції з безпеки.

У Мюнхені знайшли план, як врегулювати війну в Україні. А ми? Це ж у нас війна. Просто хочу нагадати. Можна запитати в нас. Перш за все – це наше бачення врегулювання цієї ситуації,
– наголосив Президент України.

При цьому він зазначив, що для врегулювання ситуації на Донбасі не існує іншого формату, окрім нормандського. Адже цей формат дає зараз нехай і дрібні, але результати.

Що відомо про 12 кроків для досягнення миру в Україні, запропоновані в Мюнхені

  • 14 лютого на сайті Мюнхенської безпекової конференції з безпеки з’явилася заява з назвою “12 кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні”.
  • Заяву підписали, зокрема, голова Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер, а від Росії – ексголова МЗС Росії Ігор Іванов.
  • Згодом документ зник із сайту конференції.

План про “12 кроків” передбачав:

  • відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог щодо Донбасу;
  • водночас у документі мовилося про поступове зняття санкцій з Росії;
  • зближення між Росією та Євросоюзом;
  • план пропонував “всеукраїнський загальнонаціональний діалог щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію”.

Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close