Львівський портал

Зеленський пояснив паузу обмінів полоненими

Росія тисне на Україну, гальмуючи процес обімну військовополоненими. Про це сказав президент Володимир Зеленський у відповідь на запитання журналістів, передає hromadske.

Звільнені з полону українські воїни обіймають одне одного. Фото: ілюстративне, Володимир Зеленський / Телеграм

«Україна знаходить свої дипломатичні тиски на Росію, щоб вона закінчила війну. Росія розуміє, що обміни військовополоненими для нас – питання важливе, болісне. І тому вона все це і гальмує. Будемо робити все, щоб розблоковувати обміни військовополоненими», – заявив президент.

Зеленський також прокоментував зміни в роботі нового очільника Офісу президента Кирила Буданова (на посаді керівника ГУР МО він очолював Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими). За словами президента, голова ОП також займається питанням обміну, тому новий очільник Офісу президента продовжить це робити разом з секретарем РНБО Рустемом Умеровим.

«Це одне з питань нашої переговорної групи», – сказав Зеленський.

Як повідомляв Львівський портал, востаннє обмін полоненими провели 2 жовтня 2025 року. Тоді з російського полону додому повернулися 185 українських захисників та 20 цивільних.

У листопаді під час переговорів у Туреччині Україна хотіла відновити обміни військовополоненими. Це було ключовою темою. Однак інформації про нові обміни полоненими у публічному просторі дотепер немає.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2026-01-07 16:26:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин