Львівський портал

Зеленський обговорив із Макроном нові «Міражі» та виробництво дронів-перехоплювачів

На полях саміту НАТО у Гаазі президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном й обговорив посилення протиповітряної оборони, посилення тиску на Росію. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі президента.

Володимир Зеленський розповів про ситуацію на полі бою та наслідки російських атак проти цивільних, наголосив на критичній потребі зміцнення протиповітряної оборони України.

Водночас президент зауважив, що літаки «Міраж» суттєво посилили спроможності української ударної авіації, особливо у знищенні ворожих безпілотників та крилатих ракет. Відтак лідери обговорили можливість збільшення кількості «Міражів» та виробництво дронів-перехоплювачів для протидії масованим обстрілам БпЛА цивільної інфраструктури.

Президенти України та Франції також обговорили розширення співпраці між оборонними підприємствами країн.

«Детальна увага – розвитку коаліції охочих і подальшій дипломатичній роботі заради досягнення справедливого й тривалого миру. Лідери приділили увагу посиленню тиску на РФ та запровадженню жорсткіших санкцій: зниженню граничної ціни на російську нафту та впровадженню санкцій проти російського СПГ», – додали в Офісі президента.

Крім того, Володимир Зеленський і Емманюель Макрон скоординували кроки в межах саміту НАТО в Гаазі та обговорили ситуацію на Близькому Сході.

Нагадаємо, 24 червня у Гаазі розпочався саміт НАТО-2025, який триватиме три дні поспіль. Україна матиме зустрічі з генсеком альянсу Марком Рютте і представниками ЄС, лідерами п’яти країн: Франції, Німеччини, Італії, Польщі та Великобританії. Також відбудеться засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

На саміті країни НАТО мають ухвалити рішення про збільшення витрат на оборону до 5% ВВП, що також передбачатиме й фінансування Збройних Сил України.

Фото: ОПУ



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-06-25 09:25:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин