Україна і світ

Зеленський не виключає атаки РФ з Придністров’я: Це виклик, але великої загрози немає

Президент Володимир Зеленський не виключає, що російські війська можуть атакувати Україну з території невизнаного Придністров’я (окупованого регіону Молдови).

Про це глава держави заявив в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1. Зеленський нагадав, що Придністров’я повністю контролює країна-агресор Росія.

– Із Придністров’я може бути атака. Ми розуміємо, що там 100% людей контролює РФ. Військові там – як місцеві, так і росіяни. А місцеві вже давно мають паспорти – і незаконні придністровські, і російські, і молдовські… Чесно кажучи, там немає ніякої цивілізації і хаос, – розповів президент.

Зеленський також озвучив дані, що військове угруповання в Придністров’ї може становити до 15 тис. осіб. Водночас, за словами президента, воно не надто боєздатне: воювати здатні близько 3 тис. осіб.

До того ж невизнане Придністровʼя не має спільного кордону з РФ, а тому Москва може перекидати туди військових лише літаками (йдеться про висадку десанту).

У зв’язку з цим Зеленський зазначив, що хоч ситуація в Придністровʼї і є викликом для України, проте значної загрози не становить.

– Ця частина угруповання, якщо вони підуть, ми їх не дуже боїмося. Тому що там із цих 15 тис. вміють воювати декілька, до 3 тис. людей, наскільки ми знаємо. Я думаю, що це може бути виклик, але ми не бачимо там дуже великої загрози, – заявив президент.

Зеленський також наголосив, що Україна може перемогти у повномасштабній війні з Росією, якщо боротиметься не наодинці, а відчуватиме постійну підтримку світової спільноти.

– Їхня армія (армія РФ. – Ред.) в чотири рази більша, а їхня держава у 28 разів більша. А ми вдесятеро сильніші як люди, тому що ми на своїй землі… Я вважаю, що якщо світ об’єднаний навколо нас і ми робимо все для цього.., то можна перемогти, коли ми боремося за правду, і боремося не на самоті. Треба нас підтримувати постійно, і тоді перемога буде за нами, – пояснив президент.

Нещодавно в українській розвідці повідомляли, що РФ штучно нагнітає ситуацію у невизнаному Придністров’ї, щоб використати її як психологічну атаку проти України. Так, більше половини усіх боєприпасів, що перебувають там на зберіганні, вичерпали свій термін придатності.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-13 21:40:34

Back to top button