Львівський портал

Зеленський на G20: що говорив президент України світовим лідерам

15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на саміті «Великої двадцятки» і презентував світовим лідерам «українську формулу миру». Про це Львівському порталу повідомили в Офісі президента.

Прогнозовано в центрі виступу Володимира Зеленського була війна, яку почала Росія. Глава держави наголосив: перемогу у ній здобуде саме Україна, що вкотре підтвердила деокупація Херсона.

До самої перемоги, за його словами, ЗСУ ще доведеться певний час повоювати, але Україна вже пропонує свою «формулу миру», щоб зберегти тисячі життів і вберегти світ від нових дестабілізацій.

«Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не «абияк», як влучно сформулював пан генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями», – наголосив Володимир Зеленський.

Далі президент представив світовим лідерам «українську формулу миру», яка передбачає:

  • Радіаційну та ядерну безпеку
  • Продовольчу безпеку
  • Енергетичну безпеку
  • Звільнення всіх полонених і депортованих
  • Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку
  • Виведення російських військ і припинення бойових дій
  • Повернення справедливості
  • Протидію екоциду
  • Недопущення ескалації
  • Фіксацію закінчення війни.На кожному з пунктів Володимир Зеленський зупинявся окремо, пояснюючи, що саме він означає. Наприкінці він закликав лідерів «Великої двадцятки» підтримати Україну і долучитися до спільної реалізації цієї формули.

«Що це дасть? Це порятунок тисяч життів. Це відновлення сили міжнародного права. Це оновлення архітектури безпеки. Це повернення глобальної стабільності, без якої страждають усі у світі. І це сенс – сенс того, для чого співпрацюють сумлінні країни світу. Мир – це глобальна цінність. Те, що важливо для кожної людини на землі. Впевнений, і для кожного з вас, лідерів G19. Я окреслив конкретні чіткі рішення. Їх можна реалізувати. Швидко. Вони дієві. І якщо Росія буде пручатися нашій формулі миру, ви побачите, що вона хоче лише війни», – резюмував президент України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-11-15 10:49:36