Україна і світ

Зеленський має терміново скасувати указ про відсторонення Тупицького – КСУ

У Конституційному суді України закликали президента Володимира Зеленського негайно скасувати указ про відсторонення голови суду Олександра Тупицького.

В КСУ стверджують, що Зеленський вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив приписи статей Конституції України.

– Отже з конституційно-правової точки зору указ президента України Про відсторонення від посади судді Конституційного суду України від 29 грудня 2020 року №607/2020 є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його конституційних повноважень, – йдеться в заяві на сайті суду.

В КСУ вважають, що це суперечить конституційним принципам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності Конституційного суду України, посягає на конституційно-правовий статус судді КСУ.

Цей указ фактично є протиправним втручанням в діяльність судді Конституційного суду України, перешкодою виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою юридичну відповідальність.

– Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України А. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції України і законом України Про Конституційний суд України, а президент України – негайно скасувати свій указ від 29 грудня 2020 року, – йдеться в заяві.

Раніше в КСУ заявили, що рішення про звільнення судді КСУ може ухвалити тільки суд на спеціальному пленарному засіданні.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-30 15:30:08

Back to top button