Зеленський каже, що «чує суспільство» і зібрав правоохоронців та антикорупційників

Президент України Володимир Зеленський заявив, що чує суспільство, тому зібрав на нараду керівників правоохоронних та антикорупційних органів. Каже, що всі домовилися працювати «виключно конструктивно». Про це він 23 липня повідомив у своїх соцмережах.
На нараді були очільники Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Держбюро розслідувань, Мінстерства внутрішніх справ та генеральний прокурор. Відповідне спільне фото показав Володимир Зеленський.
На цій нараді обговорювли, зокрема законодавчі зміни для «зміцнення роботи» вищезгаданих інституцій.
«Дуже потрібна зустріч, відверта й корисна розмова, яка дійсно допомагає. У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної та антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості… Дякую за готовність працювати в команді України і заради інтересів України. Ми домовились, що всі працюватимуть виключно конструктивно», – так описав зустріч глава держави.
Він підкреслив, що кримінальні провадження «не мають тривати роками без законних вироків, а ті, хто працює проти України, не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання».
«Всі ми чуємо, що каже суспільство. Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції. Обговорили необхідні адміністративні, законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності, зняти загрози. Всі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо», – висловився Володимир Зеленський.
Найближчим часом вищезгадані правоохоронні й антикорупційні органи мають розробити спільний план дій, щоб, за словами президента, «зміцнити Україну та зняти наявні питання, дати більше справедливості й реально захистити інтереси українського суспільства».
Передісторія
22 липня Верховна Рада у турборежимі винесла на розгляд та ухвалила в цілому скандальний законопроєкт, який ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ, і натомість підпорядковує їх генпрокурору України.
За закон проголосували 263 народних депутати, зокрема й низка зі Львівщини. Поіменний результат голосування доступний за цим посиланням.
Відразу після ухвалення законопроєкт негайно підписав голова ВРУ Руслан Стефанчук і передав його на підпис президенту. Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав закон.
На мирні акції протесту проти скандального закону раптом вийшли українці у Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах. На них президент жодним чином публічно не відреагував, а в своєму зверненні, записаному вночі, запевнив, що антикорупційні органі в Україні працюватимуть, просто їх треба «очистити від російських впливів».
Закон оперативно опублікували в «Голосі України» у день ухвалення. Таким чином він відразу вступив у дію.
Ще до голосування у Верховній Раді в Єврокомісії висловили стурбованість ситуацією довкола НАБУ і САП. Там заявили, що ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості. Схвалення законопроєкту у парламенті викликало занепокоєння комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.
В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.
Тим часом деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.
Фото: ОПУ
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-23 12:46:00