Зеленський дав завдання: забезпечити застосування 1000 дронів-перехоплювачів на добу

Президент Володимир Зеленський поставив завдання виробникам – забезпечити застосування щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів на добу. Про це він повідомив у своїх соцмережах.
Зокрема, глава держави відвідав підприємство з виробництва дронів-перехоплювачів, де поспілкувався із виробниками БпЛА.
«Побачив, як виробляється захист для наших міст і сіл, для наших людей. Україна вміє робити класні речі та зберігає технологічне лідерство в захисті життя», – зазначив Зеленський.
Він заявив, що поставив для виробників чітке завдання – забезпечити застосування щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів на добу.
«Урядовці забезпечують контрактування, також постійно працюємо з партнерами, щоб дефіциту фінансування не було», – додав президент.
Як повідомляв Львівський портал, раніше Зеленський заявляв, що Росія планує використовувати для атак до 1000 безпілотників на добу. Водночас Україна знайшла метод протидії – дрони перехоплювачі, однак потребує фінансування для масштабування виробництва.
Передісторія
Про важливість створення «дронової ППО» в Україні говорять тривалий час, зокрема волонтери, які постачають безпілотники Силам оборони. Йдеться про те, аби бійці мобільних вогневих груп збивали російські «Шахеди» дронами-перехоплювачами.
Ще на початку 2025 року Сергій Стерненко критикував військове керівництво за відсутність системних дій у розбудові такої системи протиповітряної оборони. Нещодавно волонтер знову акцентував увагу на тому, що більшість бійців мобільних вогневих груп не вчать працювати з дронами-перехоплювачами. Вони й надалі намагаються збивати ворожі «Шахеди» з кулеметів, але зараз це стало менш ефективно, бо зросла висота їхнього польоту.
У середині червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але потребує додаткового фінансового ресурсу. Згодом він повідомив, що частину коштів на це виділять Німеччина й Канада.
За словами Зеленського, загалом над виробництвом перехоплювачів в Україні працюють чотири компанії, дві з них – «дуже успішно». Військові вже почали збивати ворожі безпілотники за допомогою дронів-перехоплювачів, але для нарощення їхнього масового виробництва ще потрібен час.
У Генштабі кажуть, що працюють над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але для цього потрібна технічна база, навчання та доукомплектування екіпажів.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-25 20:24:00