Львівський портал

Зеленський анонсував «суд у смартфоні»

Президент Володимир Зеленський обіцяє створити в Україні суд у смартфоні, який дозволить скоротити судовий процес і мінімізувати корупцію. Про це він повідомив на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» 1 березня, передає УП.

«Усунення зловживань та забезпечення прозорості суду. Дієвим кроком на цьому шляху може стати ІТ рішення. За аналогією з державними послугами у смартфоні ми прагнемо і обов’язково зробимо суд у смартфоні», – зазначив Зеленський.

За словами президента, завдяки цьому «більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань».

Також президент наголосив на важливості відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів та вдосконалення процедури добору кандидатів до Вищої ради правосуддя.

Важливим питанням, за словами Зеленського, є і безпосередня участь громадян України у здійсненні правосуддя – тому влада підготувала уже 2 законопроєкти, які «дадуть старт роботі суду присяжних».

Президент наголосив, що «модель і формат суду присяжних будуть детально обговорюватися».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Фото: ОПУ

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-03-01 11:23:43

Back to top button