Здорове схуднення після 50: дієтологи назвали дієту, яка цьому сприяє
Фахівці у галузі харчування з Гарварду провели дослідження, яке довело, що середземноморська дієта і мінімальні фізичні навантаження, як от, 45-хвилинні прогулянки, можуть допомогти людям віком понад 50 років позбавитися зайвої ваги.
Причому, не просто зайвої ваги, а саме жиру, у тому числі вісцерального. А от м’язи вони змогли зміцнити. Більше того, нормальна вага втримувалася протягом трьох років.
– Результати дослідження розширюють переваги середземноморської дієти та фізичних вправ, – сказав Девід Кац, фахівець із профілактики та медицини способу життя.
За його словами, уперше результатом стало не просто схуднення, а суттєве зменшення шкідливого вісцерального жиру. Саме цей жир для людей літнього віку є надзвичайно небезпечним – він може призвести до діабету, серцевих захворювань та інсульту.
Зараз дивляться
Натомість запропонований дослідниками літнім людям спосіб життя зміцнив їхні м’язи, що теж важливо для старшого віку, коли, з природних причин зменшується м’язова тканина і, відповідно сила.
Дослідження проводилося вісім років в Іспанії, де 23 дослідницькі центри перевіряли, як дієта та фізичні вправи можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань у чоловіків і жінок віком від 55 до 75 років.
Усі 6874 учасники дослідження мали надлишкову вагу та метаболічний синдром — високий кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, змінений рівень холестерину та надлишок жиру навколо талії.
Половина групи дотримувалася середземноморської дієти зі зниженням калорій на 30%, щодня здійснювала прогулянки по 45 хв, робила вправи на гнучкість і втримання рівноваги. Це надзвичайно важливо для здорового старіння.
– Ми ставили за мету втратити жир і зберегти та зміцнити м’язи, – сказав Девід Кац, керівник дослідження.
Решта учасників отримували загальні поради і служили контрольною групою.
Наприкінці року люди, які дотримувалися низькокалорійної середземноморської дієти та займалися спортом, втратили більшу кількість жиру, ніж учасники контрольної групи. Менша кількість жиру в організмі залишалася стабільною протягом трьох років.
Середземноморська дієта – є скоріше стилем харчування, ніж дієтою з обмеженнями. Вона може знизити ризик діабету, деменції, депресії та раку грудей, зміцнити кістки, серце та збільшити тривалість життя.
Дієта зосереджена на фруктах і овочах, цільному зерні, бобах і насінні, з невеликою кількістю горіхів і сильним акцентом на оливковій олії першого віджиму.
Вершкове масло вживається рідко, цукор і рафіновані продукти – лише в окремих випадках.
Королевою на столі є жирна риба, насичена омега-3 жирними кислотами, а яйця, молочні продукти та м’ясо птиці їдять набагато меншими порціями, ніж у традиційній західній дієті.
– Це дослідження підтверджує, що ми можемо кардинально змінити метаболічний статус літніх людей, — сказав професор медицини з Гарварду Волтер Віллетт.
Професор упевнений, що залучення до такого способу життя більшої кількості людей старшого віку принесе користь не тільки їм, а й суспільству в цілому.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-19 10:33:48