Україна і світ

Здатні серйозно вплинути на хід війни. Характеристики безпілотників ScanEagle, які їдуть до України

У новий пакет військової допомоги США у розмірі $775 млн увійдуть 15 безпілотників ScanEagle, які суттєво посилять можливості ЗСУ.

Характеристики ScanEagle

ScanEagle —  це новітні безпілотні літальні апарати, розроблені компаніями Boeing та Insitu на основі конструкції БПЛА SeaScan. Його основна задача – забезпечувати розвідку з повітря та допомагати у цілевказуванні. 

Також у дрона є інфрачервона або електрооптична камера, що встановлюється в носовій частині БПЛА та може обертатися.

Великою перевагою безпілотника є те, що він не потребує аеродрому для дислокації та запускається за допомогою пневматичної пускової катапульти. Для посадки ж ScanEagle має гак, яким він зачіпляється за натягнутий трос.

Загальний час польоту безпілотника може сягати 20 годин, а дальність польоту – 100 кілометрів. Дрон може розвивати швідкість до 139 км/год. 


Може вплинути на хід війни

Голова громадської організації Україна в НАТО Юрій Романюк нагалосив на здатності безпілотника серйозно вплинути на ведення бойових дій від ЗСУ, як свого часу це зробили і HIMARS, і 155-міліметрові гаубиці М-777.

Американці кілька місяців роздумували, чи можуть вони передати ЗСУ таку сучасну військову техніку. Адже якщо безпілотник зіб’ють, то російські військові отримають доступ до потужних технологій. І ось вони їдуть до ЗСУ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-20 12:09:15

Back to top button