Україна і світ

Захворіють всі, крім мене: Сovid-егоїсти вважають себе невразливими і не бажають вакцинуватися

Опитування, проведене вченими Університету Невади в 51 країні, показало, що люди, які не вірять, що зараження Сovid-19 може серйозно загрожувати їхньому здоров’ю, з меншою ймовірністю вірять у важливість запобігання поширенню хвороби і менш схильні до вакцинації.

Сьогодні багато говориться і пишеться про те, що для припинення поширення коронавірусної інфекції людям дуже важливо занепокоїтися прийняттям заходів щодо запобігання передачі в своєму співтоваристві і виробленню колективного імунітету.

Однак вчені висунули гіпотезу про те, що одним з факторів, що перешкоджають цьому, може бути уявна невразливість деяких людей перед загрозою зараження коронавірусом.

Щоб перевірити цю ідею, дослідники проаналізували відповіді понад 200 тис. осіб з 51 країни в ході поточного опитування, проведеного Массачусетським технологічним інститутом, з використанням цільової реклами в соціальних мережах під час пандемії.

Опитування включало, зокрема, питання про те, наскільки серйозно люди сприймають зараження Сovid-19, а також питання про готовність пройти вакцинацію і вжити заходів щодо скорочення поширення вірусу в своїй спільноті. При цьому були враховані такі фактори, як загальний стан здоров’я учасників опитування, їх вік, стать і рівень освіти.

Статистичний аналіз результатів показав, що люди, які повідомляли, що відчувають себе невразливими перед Сovid-19, були менш схильні до вакцинації і з меншою ймовірністю вірять у важливість індивідуальних дій для зниження передачі смертельно небезпечного вірусу.

– Почуття непереможності може бути корисним при подоланні економічних труднощів або під час війни, але не в боротьбі з пандеміями, – підкреслюють вчені.

Аналіз також показав, що масштаби цього зв’язку різняться між країнами. Так, люди, які не сприймають всю серйозність зараження Сovid-19, живуть в країнах з великим упором на індивідуальні свободи, таких як США, Велика Британія і Канада, де люди, як правило, зосереджені на власному здоров’ї, а не на колективному благополуччі своєї спільноти.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-28 11:16:33

Back to top button