Україна і світ

Заходи, які допоможуть уповільнити старіння в середньому на шість років — дослідження

1

Фахівці Американської кардіологічної асоціації назвали вісім заходів охорони здоров’я, які можуть уповільнити старіння організму на шість років.

Вісім заходів проти старіння

На думку американських експертів, контроль маси тіла, рівня цукру в крові, холестерину й артеріального тиску за умови підтримання здорового режиму сну та харчування, регулярна фізична активність і відмова від куріння можуть уповільнити старіння приблизно на шість років.

Дослідження показує, що дотримання цих заходів сприяє гарному здоров’ю серця, що може сповільнити темпи біологічного старіння на термін до шести років.

Зараз дивляться

Результати, засновані на даних більш ніж 6 500 дорослих із середнім віком 47 років, представлені на конференції наукових сесій Американської кардіологічної асоціації (AHA) у Філадельфії.

Здоров’я серця і вік

Дослідники заявили, що люди з найкращим серцево-судинним здоров’ям були приблизно на шість років молодшими біологічно (ті темпи, з якими вони старіють за кожен рік життя), ніж їхній фактичний вік.

Наприклад, середній фактичний вік людей із хорошим здоров’ям серця становив 41 рік, проте їхній середній біологічний вік — 36 років. А середній фактичний вік тих, у кого було погане серцево-судинне здоров’я, становив 53 роки, хоча їхній середній біологічний вік — 57 років.

За словами вчених, результати допомагають зрозуміти зв’язок між хронологічним і біологічним віком, а також те, як дотримання здорового способу життя може допомогти жити довше.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-06 15:42:30

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин