Україна і світ

Завдяки Великому будівництву Хортиця стане повністю інклюзивним туристичним об’єктом

До Дня Незалежності на острові Хортиця у Запоріжжі відкриють Козацьке коло, пагорб з флагштоком і оглядовий майданчик, доступні для всіх груп населення.

Про хід будівельних робіт розповіли в Запорізькій обласній державній адміністрації.

Роботи з комплексного відновлення острову Хортиця, яке відбувається за програмою президента Володимира Зеленського Велике будівництво, розпочались три тижні тому.

Проект передбачає повну трансформацію острова і перетворення його на головний туристичний магніт Запоріжжя, із сучасними просторами для проведення масштабних культурних заходів, оновленим Музеєм історії козацтва тощо.

До того ж, Хортиця стане повністю інклюзивною. Наприклад, доріжки проектуються під кутом 5%, аби ними могли без проблем користуватися люди з маломобільних груп. На кожних 0,8 м висоти передбачені майданчики для відпочинку.

За словами голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, на реконструкцію Хортиці виділено майже 100 млн грн. Розробку концепції профінансував Метінвест.

– До Дня Незалежності ми отримаємо оновленні, сучасні Козацьке коло та пагорб з флагштоком і оглядовим майданчиком. Відповідно, до кінця року отримаємо відремонтований ззовні музей. А вже далі у нас робота щодо проектування внутрішньої реконструкції закладу, – розповів очільник обласної адміністрації.

Нагадаємо, цього року в рамках інфраструктурної програми президента Володимира Зеленського Велике будівництво стартувала Велика реставрація.

Ця програма покликана відновити основні пам’ятки культури, включно з прилеглою територією, навігацією, під’їздами до них і дорогами.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, який координує програму Велике будівництво, заявляв, що упродовж трьох років відреставрують 150 об’єктів, серед яких палаци, фортеці, музеї та інші пам’ятки культурної спадщини.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-05 10:54:44

Back to top button