Завдяки платформі «єДопомога» понад 5 тисяч волонтерів із 54 країн світу допомогли майже 30 тисячам родин з України
Про це сьогодні повідомив заступник міністра соціальної політики Костянтин Кошеленко на форумі з цифровізації Digital Social Forum, розповідаючи, як технічно Україна долатиме виклики й реалізовуватиме ідеї розвитку соціальної сфери.
— Ми часто робимо точкові рішення для розв’язання термінових завдань під час широкомасштабного вторгнення, але глобально працюємо над розбудовою єдиного надійного фундаменту для цифровізації соціальної сфери. Саме на підставі цього досвіду і технічного досвіду Пенсійного фонду розпочалося впровадження стратегії цифрової трансформації соціальної сфери. Адже ще два роки тому в мобільному застосунку була можливість звернутися до ПФУ та отримати якусь довідку, крім того, було автоматичне нарахування та електронна трудова книга, — розповів він.
Як зазначив Костянтин Кошеленко, зараз у будь-якому регіоні країни через портал або за стосунок «Дія» або в ЦНАПі чи іншій установі громади можна звернутися по соціальну допомогу, отримати статус онлайн-інформування і соціальну послугу або допомогу.
— Одними з елементів цієї системи є Єдиний соціальний процесінг, через який опрацьовуються всі звернення громадян, Єдиний соціальний реєстр, де містяться всі дані про наших громадян, і Підсистема обміну даними, що дозволяє отримувати й передавати дані систем соцзахисту до систем інших міністерств та відомств, щоб замість громадян рухалися мегабайти, а це менше черг, менше довідок, менше паперів, — підкреслив він.
Ще на початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну, у березні 2022 року, Мінсоцполітики спільно з Мінцифри запустили платформу «єДопомога».
За словами заступника міністра соціальної політики, завдяки цій платформі вдалося об’єднати зусилля держави, волонтерів і міжнародних гуманітарних організацій в Україні.
— Єдиний державний реєстр дав нам можливість зібрати і передати партнерам дані тих категорій українців, які вони підтримували. Ми мали понад 10 мільйонів звернень громадян і маємо понад 10 меморандумів із міжнародними гуманітарними організаціями, які забезпечили українців підтримкою напряму. Це багатодітні сім’ї, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю і навіть пенсіонери, які перебували на тимчасово окупованих територіях, — зазначив Костянтин Кошеленко.
За цей час завдяки платформі «єДопомога»:
· нараховано державної допомоги для ВПО на суму 84,6 млрд грн
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
· передано понад 8,9 млн заяв на виплату міжнародної допомоги громадянам.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-19 14:14:08