Затримка виплат ВПО 2024: куди телефонувати та до кого звертатися
В Україні продовжують діяти виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тобто українці, які вимушені були покинути домівки через війну, у 2024 році продовжують отримувати державну допомогу.
Два роки тому Міністерство економіки повідомило, що для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачено щомісячну допомогу від держави. Грошові виплати передбачають:
- 2 тис. грн для осіб від 18 років;
- 3 тис. грн для дітей (до 18 років) та осіб з інвалідністю.
Ці виплати здійснюють щомісячно. Факти ICTV дізнавалися, куди телефонувати та звертатися, якщо на картку не приходять виплати ВПО.
Не приходять виплати для ВПО: куди телефонувати та що робити
Перше, що варто зробити, це не панікувати! Виплати дійсно можуть затримуватися з технічних причин, але усі ВПО, які мають право на державну допомогу, їх обовʼязково отримають.
Якщо гроші вже мали надійти на картку, та їх досі немає, ви можете зателефонувати:
- Мінреінтеграції (номер гарячої лінії 15-48);
- до офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39);
- звернутися у свій ЦНАП та управління соцзахисту.
Крім того, ви можете надіслати повідомлення у месенджери офіційних сторінок Мінреінтеграції та повідомити про затримки виплат.
Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти!
Чому виплати можуть затримуватись?
У Мінсоцполітики зазначають, що причиною затримок можуть бути технічні проблеми. Тобто всі українці, які мають право на отримання виплат, їх 100% отримають. Просто через технічні проблеми можуть відбуватися певні затримки.
– Якщо виникають затримки, та виплати не надходять понад місяць – це технічні проблеми, які варто усувати якнайшвидше, – зазначають у Мінсоцполітики.
Там радять особисто звертатися за номерами, які ми зазначали вгорі!
Частина переселенців, які до 1 березня 2024 року отримували грошову допомогу, можуть її не отримати. Категорії осіб, які втратили право на допомогу, зазначено у Постанові Кабінету Міністрів №94 від 26 січня 2024 року.
Отримати допомогу можуть лише ті, хто відповідає певним критеріям майнового стану:
- Це сім’ї, які є внутрішньо переміщеними після 1 січня 2022 року і мають дохід на одну особу менше, ніж 9 444 грн.
- Сім’ї, в яких є діти до 14 років, що мешкають у зоні бойових дій.
- Родини, у яких є діти до 14 років, що проживають у безпечних регіонах, але в цих населених пунктах не має можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання в школі відбувається в дистанційному або змішаному форматі.
- Сім’ї, де є інваліди першої групи або дитина з інвалідністю, віком до 18 років, або важкохвора дитина.
- Мають право на виплати вагітні жінки, починаючи з 30-го тижня вагітності.
Усі працездатні члени сім’ї, окрім тих, які доглядають за немічними або інвалідами, мають протягом 30 днів з дня призначення допомоги, стати на облік у службу зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, то допомоги не отримають.
Кому з ВПО відмовлять у виплатах
Відмовлять у виплатах людям, які придбали протягом останніх трьох місяців перед зверненням автомобіль, молодший п’яти років, і ще деяким категоріям осіб:
- Відмовлять у виплатах людям, які оплатили послугу або роботу на суму більше ніж 100 000 грн, або придбали нерухомість чи земельну ділянку, валюту, цінні метали та папери на суму понад 100 000 грн.
- Не мають право на допомогу, що надається внутрішньо переміщеним особам, люди, які мають на депозиті суму більше ніж 100 000 грн.
- Не отримають допомоги ті, хто має житло, площею не менше 13,65 м² на одного члена сім’ї на територіях, де бойові дії не ведуться і не є тимчасово окупованою.
- Допомогу не призначать людям, які наразі перебувають на державному утриманні або в місцях позбавлення волі.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
З 1 березня відмовили у допомозі тим, хто повернувся до свого житла, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-19 16:55:00