Україна і світ

Затриманих у Москві кримських татар звільнили

На правопорушників склали протоколи про адміністративні порушення, вони мають сплатити штрафи сумою від 10 до 20 тисяч рублів

Джерело: 112.ua

Затриманих у Москві кримських татар звільнили

Близько 22:00 із московських ОВС “Міщанське” та “Таганське” звільнили кримських татар, які сьогодні були затримані біля Верховного суду Росії. Про це повідомляє “Крымская Солидарность”.

За даними адвокатів, на кримськотатарських активістів склали протоколи про адміністративні порушення за ч. 5 ст. 20 Кодексу РФ (порушення встановленого порядку організації мітингу), за що передбачається штраф у розмірі від 10 до 20 тис. рублів. Судовий розгляд протоколів має відбутися 29 липня.

Нагадаємо, що в четверг, 11 червня, близько 50 кримських татар були затримані за акцію протесту в Москві. Вони прийшли під будівлю Верховного суду РФ на розгляд апеляції у справі “Хізб-ут-Тахрір” і намагалися висловити свій протест у зв’язку з незаконними арештами.

18 червня Північно-Кавказький окружний військовий суд Ростова визнав винними п’ятьох фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір”. Вони отримали такі вироки: Теймур Абдуллаєв – 17 років суворого режиму з обмеженням волі на строк 1 рік 6 місяців; Узеір Абдуллаєв – 13 років; Саледінов Айдер – 12 років; Рустем Ісмаїлов – 14 років; Джемаденов Еміль – 12 років.

Всіх їх звинуватили в участі у забороненій в РФ і анексованому Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.

“Хізб ут-Тахрір” – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною в 2003 році, діяльність “Хізб ут-Тахрір” на території країни заборонено. В рамках українського законодавства “Хізб ут-Тахрір” є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

Новини за темою: МЗС закликає міжнародну спільноту відреагувати на масові затримання 45 кримських татар на акціях у Москві

Джерело: www.112.ua

Close