Україна і світ

Засоби ППО та наступальне озброєння: Байден анонсував пакет допомоги на $800 млн

Президент США Джо Байден заявив під час пресконференції за підсумками саміту НАТО, що найближчими днями оголосить про додатковий пакет допомоги для України на $800 млн.

Він уточнив, що до цього пакету допомоги увійдуть, зокрема, системи протиповітряної оборони (ППО), а також артилерія, амуніція та протибатарейні радари.

Джо Байден зазначив, що завдяки санкціям, які ввели країни Заходу проти Росії, Москві важко навіть модернізувати озброєння, що існує в неї, і добувати нафту і газ на колишньому рівні.

– Візьмемо події на Зміїному острові. Його знову взяли під контроль України. Ми підтримуватимемо Україну, як і всі союзники, стільки, скільки потрібно для того, щоб вони не зазнали поразки і щоб Росія не перемогла, – повідомив президент США.

Він нагадав, що Україна вже серйозно постраждала від дій Росії, за що РФ уже фактично втратила свою міжнародну позицію.

– Весь світ дивиться на Росію і каже: дивіться всі ці зусилля, вони намагаються захопити всю країну, вони хочуть захопити Київ – але їм не вдалося. Вони хотіли захопити Донбас та всі ці регіони – але вони цього ще не зробили.

Ми допомагаємо Україні зміцнювати свою обороноздатність і захоплюємось тією рішучістю та хоробрістю, яку вони виявляють, протистоїть російській агресії. Я не знаю, коли це закінчиться, але це не закінчиться поразкою України та перемогою Росії, – заявив президент Байден.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-30 19:36:34

Back to top button