Львівський портал

Замість МСЕК буде «цифрова європейська модель», – Шмигаль

Медико-соціальну експертну комісію в Україні ліквідують, натомість для встановлення інвалідності діятиме онлайн-система. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«До кінця цього року МСЕК будуть ліквідовані. Натомість буде запроваджена цифрова, прозора, європейська модель», – відзначив він.

Глава уряду говорить про введення «нової європейської моделі», проте в деталі не вдається.

До 1 листопада Міністерство охорони здоров’я має подати в Кабмін необхідні нормативні документи й законопроєкти, аби завершити реформування МСЕК й офіційно запровадити її альтернативу.

Крім того, МОЗ уже звільнило керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії, керівників профільного департаменту Міністерства охорони здоров’я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

Всі необґрунтовані рішення щодо інвалідності, видані МСЕК, особливо це стосується посадовців, переглянуть.

Нагадаємо, 22 жовтня президент України ввів у дію рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію МСЕК до кінця 2024 року, реформування комісії з переходом на цифровізацію всіх процесів.

Напрацювання щодо реформи у МОЗ уже є, детальніше про них – за цим посиланням.

Що цьому передувало

На початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.

Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів. Згодом в Олександра Крупи знайшли також російський паспорт.

Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.

Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда. Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним.

Президент Володимир Зеленський, реагуючи на всі ці викриття, заявив, що вимагає від правоохоронців «жорстких рішень» щодо корупційних МСЕК та видачі фіктивних статусів про інвалідність, зокрема й прокурорам.

Зрештою МОЗ скасувало інвалідність 74 військовозобов’язаним, яку встановила Хмельницька МСЕК. За останніми даними СБУ, протягом 2024 року підозри отримали 64 посадовці МСЕК, також скасовано більше 4000 висновків про інвалідність.

На тлі скандалу з масовим отриманням інвалідності прокурорів у відставку подав генпрокурор України Андрій Костін.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-10-23 09:32:29