Заклади охорони здоров’я МВС прийняли звільнених з полону захисників
Про це повідомив в ході брифінгу у Military Media Center директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації МВС України Анатолій Смик.
— 25 вересня Міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським було прийнято рішення розмістити певну кількість захисників Вітчизни з числа повернутих з полону у наших провідних закладах охорони здоров’я. Зокрема, це військовослужбовці Національної гвардії, Держприкордонслужби, поліцейські, — зазначив Анатолій Смик. — На сьогодні у відомчих закладах охорони здоров’я створено чітку систему надання медичної допомоги цим категоріям захисників. Наші заклади охорони здоров’я МВС надають спеціалізовану, екстрену та високо спеціалізовану медичну допомогу відповідно до затверджених протоколів та маршрутів Міністерства охорони здоров’я.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації МВС України, у разі необхідності для уточнення діагнозу та складення плану лікування будуть залучені провідні фахівці наукових та медичних установ нашої держави. Водночас українським захисникам, звільненим з полону, надається психологічна допомога, проводиться медико-психологічна реабілітація, скринінг ПТСР-синдрому, оптимізація до сьогодення, корекція та відновлення порушених психологічних функцій.
— У подальшому представниками військово-лікарських комісій, які залучаються до роботи з нашими захисниками, будуть прийняті рішення і щодо надання відпустки за хворобою, направлення на реабілітацію, придатність або непридатність до подальшої служби, встановлення причинного зв’язку каліцтв з проходженням військової служби, — зазначив директор Департаменту.
Після лікування українські захисники будуть направлені до відомчих реабілітаційних центрів, які знаходяться в різних кліматичних зонах України, для відновлення загального стану здоров’я.
Як повідомив Анатолій Смик, зараз за наказом Міністра внутрішніх справ активно у досить обмежені терміни проводиться реконструкція однієї з відомчих спеціалізованих установ «де будуть використовуватись сучасні реабілітаційні підходи, застосовуватись сучасне реабілітаційне обладнання з використанням міжнародної допомоги».
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-10-04 15:03:56