Загроза нової агресії РФ у 2028 році: які країни у зоні ризику та що унеможливить напад
Президент України Володимир Зеленський під час саміту в Іспанії висловив думку, якщо зараз заморозити війну, то до 2028 року РФ зможе атакувати інші країни. Чи є наразі передумови до замороження конфлікту, які можуть бути нові цілі Росії та що робити, аби таких ризиків не виникло – розповіли військові експерти.
Чи є наразі ознаки передумов до замороження війни
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко ексклюзивно Фактам ICTV сказав, що поки не бачить, щоб сценарій рухався до замороження бойових дій.
– Я такого сценарію не бачу щонайменше найближчим часом та наступного року. Вочевидь, що Росія задекларувала наміри продовжувати бойові дії, ми відповідно будемо захищатися, протистояти агресії, плюс питання стоїть у продовженні звільнення наших територій, – говорить він.
Зараз дивляться
Які країни РФ може атакувати у 2028 році
Військовий експерт Олексій Гетьман та Олександр Мусієнко вважають, що це можуть бути Балтійські країни.
– Може вони захочуть пробити черговий коридор по суходолу, до Кенігсберга, Калінінграда, як вони його називають, і може мост побудують. Тут є певне загроза і є певний напрямок, куди вони будуть прагнути рухатися, – сказав в ефірі Єдиних новин Гетьман.
Він зауважив, що у разі паузи у війні Росія зможе почати розбудову новітніх заводів з виробництва важкої техніки та ракет.
– Паузу давати не можна, а на сьогоднішній день це може бути у перспективі атака країн Балтії. Сьогодні вони атакують нашу країну, атакують ракетами, бомбами, тому нам потрібно посилювати засоби ППО, – зазначив Гетьман.
Зі свого боку Мусієнко зауважив, що це відомий факт, що Росія може загрожувати країнам Балтії.
– В принципі наші партнери з НАТО про це проінформовані, тому вони постійно укріплюють цей фланг. Більше того цього року Росія готувала гібридні, агресивні операції з допомогою російських терористів “вагнерівців” проти Польщі з території Білорусі. Але завдяки розголосу та завдяки тому, що їх плани були прочитані, зокрема, і в наших ЗМІ обговорювалися такі можливості, ці операції були зірвані, – додав Мусієнко.
Що робити, аби РФ не атакувала інші країни
Насправді країни Балтії та Польща на тлі російської агресії проти України вже дуже багато зробили, щоб мінімізувати будь-які шкідливі наслідки для себе у разі виникнення з боку РФ загрози нападу.
– НАТО також не стоїть на місці, вони зміцнюють східний фланг. Ну, і дві нові країни приєднуються, Фінляндія і Швеція у Балтійському морі, які ускладнюють плани РФ щодо вторгнення в ці країни. Крім того, Польша задекларувала наміри створити потужну сухопутну армію, – говорить Мусієнко.
На його думку, до 2028 року і Україна, і країни Балтії, і Польша сформують потужний щит, який не дозволить агресії РФ розповсюдитися далі.
– А якщо ми ще й вступимо до НАТО або об’єднаємося та будемо співпрацювати навіть без НАТО з країнами Балтії, Польщі, Румунії, Словаччини, то я думаю, що у Росії не буде шансів реалізувати задумане, – говорить експерт.
Зменшити можливості України у війні, на думку Мусієнко, можуть лише обмеження від Заходу у наданні оборонної допомоги.
– Оце те, що може вплинути на хід бойових дій і вплине, якщо таке зменшення допомоги буде. Тому давайте дамо Україні таку підтримку, яка фактично унеможливить прояви агресії у майбутньому. Але якщо позиція Заходу в тому, що вони і так роблять зараз багато для зміцнення свого східного фронту, вони мають надати допомогу і Україні, щоб ми у майбутньому, до 2028 року, як каже президент, стали частиною НАТО. І тоді питання будуть зняті, тому що Росія не буде атакувати НАТО, – вважає експерт.
Якщо ж говорити категоріями 2028 року, то експерт сподівається, що сектор оборони зміцниться настільки за допомогою наших партнерів, що Росія після України ні на кого не буде в силах нападати.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-05 18:58:55