Львівський портал

За стихійне сміттєзвалище у Дрогобичі відповідатиме один комунальник

Відповідальність за утворення стихійного сміттєзвалища у Дрогобичі на вул. Гайдамацькій та його наслідки нестиме лише один працівник комунального підприємства. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

Йдеться про стихійне сміттєзвалище, яке утворилось у 2019 році на вул. Гайдамацькій у Дрогобичі. Тоді через протести мешканців був заблокований вивіз сміття на Броницьке звалище, куди роками звозили відходи з міста.

Влада Дрогобича довгий час не могла налагодити повноцінний вивіз відходів, тому перевізники могли скидати його абиде. Власне саме таким чином утволось стихійне сміттєвзалище на вул. Гайдамацькій.

Лише тепер правоохоронці розповіли, хто понесе відповідальність за стихійне звалище і забруднене ним довкілля, – колишній інженер профільного комунального підприємства Дрогобича. Найімовірніше, йдеться про КП «Комбінат міського господарства».

«З квітня по листопад 2019 року чоловік, будучи головним інженером комунального підприємства, допустив розміщення твердих побутових відходів на вул. Гайдамацькій. Водночас службовець не вчинив жодних дій, спрямованих на їхнє усунення, чим спричинив забруднення трьох земельних ділянок цинком, міддю, свинцем, кадмієм, нітратами, хлоридами, фосфором. Внаслідок цього довкіллю заподіяно шкоду розміром понад 3 млн грн», – кажуть у прокуратурі.

Ексчиновнику оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239 (забруднення земель відходами, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля) ККУ.

Тепер йому загрожує або штраф (від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), або до 3 років обмеження волі із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на такий же строк.

Нагадаємо, Дрогобич опинився у сміттєвій блокаді ще на початку 2018 року, коли мешканці села Брониця заблокували доступ до місцевого звалища. Люди протестували проти його використання, скаржились на занедбані дороги й погіршення екології. Згодом ситуація лише погіршилась – містом були розкидані гори відходів.

Сусідні населені пункти відмовлялись приймати сміття з Дрогобича, тому мер Тарас Кучма навіть просив визнати місто зоною екологічного лиха. Саме у цей період на вул. Гайдамацькій й почали незаконно скидати відходи. Стихійне сміттєвзалище щоразу лише збільшувалось в об’ємах і проіснувало більше року.Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-02 08:30:39

Back to top button