Україна і світ

За ініціативою України: РФ та Білорусь позбавили статусу спостерігачів в Енергетичній Хартії

Договірні сторони Енергетичної Хартії позбавили Росію і Білорусь статусу спостерігачів у спільноті, а також призупинили тимчасове застосування Договору до Енергетичної Хартії щодо Білорусі.

Про це йдеться 24 червня на сайті Кабінету міністрів України.

Зазначається, відповідні рішення ухвалила спецсесія Конференції Енергетичної Хартії у Брюсселі.

Рішення щодо виключення РФ та Білорусі були включені до порядку денного сесії за ініціативою України.

– Держава-агресор, що, порушує міжнародні угоди, зневажає права інших держав і народів, як і її сателіт, заслуговують на міжнародну ізоляцію, у тому числі в енергетичних спільнотах та організаціях, – прокоментував рішення Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Після повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну Міністерство енергетики України неодноразово виступало з ініціативою щодо позбавлення Росії статусу спостерігача в Хартії, а також призупинення тимчасового застосування Договору до Енергетичної Хартії щодо Білорусі.

Додамо, що договір про Енергетичну хартію є багатосторонньою угодою, підписаною близько 60 країнами, а також Європейським Союзом.

Хартія закріплює основні принципи співпраці, зокрема у сфері захисту іноземних інвестицій, встановлює транзитні правила до енергетичних систем та механізми вирішення суперечок між договірними сторонами, інвестори та приймаючими державами.

Росія і Білорусь підписали Договір про Енергетичну Хартію, однак так і не ратифікували його. Водночас Білорусь застосувала Договір тимчасово.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 23:13:16

Back to top button