Україна і світ

За добу піротехніки ДСНС знешкодили понад 100 вибухонебезпечних предметів

«Небезпечно. Міни». Ілюстративне фото

Протягом минулої доби, 6 травня, піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій 133 рази залучалися до виконання завдань з розмінування.

Про це повідомляє ДСНС України.

Піротехнічними підрозділами виявлено, вилучено і знешкоджено 402 вибухонебезпечних предмети. Обстежено (очищено) територію площею 67 гектарів.

Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: на Харківщині 17 687 разів, Київщині — 7626, Донеччині — 5124, Миколаївщині — 4807, Херсонщині — 4644, Чернігівщині — 4580, Сумщині — 1958, Черкащині — 1093.

Довідково: Всього з початку широкомасштабної агресії російської федерації на території України знешкоджено 356 791 од. вибухонебезпечних предметів та 2891 кг вибухової речовини, у тому числі 2219 од. авіаційних бомб. Обстежено територію площею близько 84 576 гектарів.

Усього залишається 174 тис. кв. км потенційно небезпечних територій, що становить 30% від загальної площі держави.

Нагадуємо, якщо ви виявили підозрілі предмети, схожі на уламки від ракет або дронів, у жодному разі не торкайтеся знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим. А також:

  • не переміщуйте предмети, не намагайтеся розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо,
  • не фотографуйте та не публікуйте знімки у мережі Інтернет,
  • позначте місце знахідки,
  • відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.

Негайно повідомте про знахідку підрозділи ДСНС — 101 або поліції — 102. Дочекайтеся приїзду фахівців та вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-07 12:38:49