Україна і світ

За безпомилковий поетичний голос: оголошено лауреата Нобелівської премії з літератури

Нобелівська премія з літератури 2020 року присуджена американській поетесі Луїзі Глюк за її безпомилковий поетичний голос, який своєю красою робить індивідуальне існування універсальним.

Лауреат з літератури Луїза Глюк дебютувала у 1968 році з Первістком. Незабаром була визнана одним з найвидатніших поетів сучасної американської літератури. Вона опублікувала дванадцять збірок віршів.

Луїза Глюк народилася у 1943 році у Нью-Йорку і живе у Кембриджі, штат Массачусетс. Вона є професором англійської мови в Єльському університеті. Також Луїза Глюк отримала декілька престижних нагород, серед них Пулітцерівська премія (1993) та Національна книжкова премія (2014).

Луїза Глюк видала дванадцять поетичних збірок та декілька томів нарисів про поезію. Дитинство та сімейне життя, тісні стосунки з батьками, братами, сестрами – це тема, яка є центральною.Нобелівська премія з хімії

Нобелівську премію з хімії 2020 отримали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер Дудна “за розробку методу редагування геному”.

Шарпентьє та Дудна відкрили один з найгостріших інструментів генної технології – так звані генетичні ножиці CRISPR/Cas9. З їхньою допомогою можна змінити ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів з надзвичайно високою точністю.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш TelegramДжерело ФАКТИ. ICTV
2020-10-08 14:04:26

Back to top button
Close