Україна і світ

З укриттями та запасами води: в ОПУ розповіли про заходи безпеки в школах до 1 вересня

Новий навчальний рік в українських школах планують розпочати 1 вересня переважно в офлайн-режимі. А для цього в закладах освіти посилять заходи безпеки.

Про це поінформував сьогодні на брифінгу заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

– Наразі активно йде підготовка до нового навчального року. Заняття планується розпочати 1 вересня переважно в офлайн-режимі за умови безпечної ситуації у регіоні. Для цього в закладах освіти проводяться заходи з посилення безпеки, – зазначив він.

Тимошенко також перерахував, про які саме заходи безпеки йдеться:

• Фахівці ДСНС проведуть обов’язкову перевірку закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів.

• Буде перевірено готовність систем оповіщення.

– Особливу увагу звертаємо на доступність оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху, – пояснив Тимошенко.

• Перед стартом навчального року в кожному закладі освіти потрібно визначити та позначити шляхи евакуації.

• У кожного закладу освіти повинно бути укриття, обладнане належним чином.

• Будуть створені запаси води та медикаментів.

• Проходять тренування щодо дій у разі оголошення повітряної тривоги.

– В разі повітряної тривоги освітній процес планується переривати і за можливості повністю або частково продовжувати його в укритті, – наголосив Тимошенко.

За його словами, учні та студенти, які навчалися в закладах, що зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, або ж пошкоджені / зруйновані окупантами, зможуть продовжувати навчання в них дистанційно. Крім того, буде можливість навчатися в інших закладах освіти на підконтрольній Україні території.


Під час брифінгу Тимошенко також поінформував про відкриття в Житомирській області шелтеру (притулку) для людей, які постраждали від домашнього насильства. А у Кропивницькому, Вінниці, Києві, Дніпрі та Запоріжжі працюють центри підтримки внутрішніх переселенців ЯМаріуполь, де можна отримати гуманітарну, психологічну, юридичну та соціальну допомогу.

На всіх звільнених від окупантів територіях тривають відновлювальні роботи. Зокрема, на Київщині розчищено понад 500 км доріг та вулиць. Відбувається ремонт дев’яти доріг державного значення, пошкоджених під час бойових дій. Забезпечено проїзд через 20 тимчасових переправ поблизу зруйнованих чи пошкоджених мостів.

На Сумщині ремонтують зруйновану переправу у Конотопському районі, поблизу села Шевченкове. А на Харківщині тривають роботи з відновлення критичної інфраструктури.

Нещодавно міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет поінформував, що навчальний рік 2022-2023 для закладів загальної середньої освіти планують розпочати 1 вересня.

Навчання рекомендується проводити очно, проте в школах посилять безпекові умови. Буде створено паспорт безпеки, у закладах обов’язково буде охорона та обладнання для сповіщення сигналу тривоги, а для дітей проводитимуться тренувальні години.

Водночас заклади фахової передвищої та вищої освіти за рішенням керівника закладу можуть розпочати освітній процес у серпні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 17:27:27

Back to top button