Україна і світ

З початку війни ЄС імпортував із РФ сировини на €13,7 млрд євро – розслідування

З березня 2022 року по липень цього року Європа імпортувала з Росії “критично важливу” сировину на суму 13,7 млрд євро. Йдеться, зокрема, про нікель та титан, які купують у підприємств, близьких до Кремля.

Про це повідомляє Investigate Europe з посиланням на дані Євростату та Об’єднаного дослідницького центру ЄС.

Зазначено, що з лютого 2022 року 27 країн ЄС ухвалили 11 пакетів санкцій, спрямованих проти сировини, включно з нафтою, вугіллям, сталлю і деревиною. Однак копалини, які ЄС вважає “найважливішою” сировиною (загалом їх 34), як і раніше, вільно перетікають із Росії в Європу у величезних кількостях.

Зараз дивляться

– З березня 2022 року по липень цього року Європа імпортувала з РФ критично важливу сировину на суму 13,7 млрд євро. У період із січня по липень 2023 року надійшло понад 3,7 млрд євро, включно з нікелем на 1,2 млрд євро. За оцінками Європейського політичного центру, до 90 відсотків деяких видів нікелю, використовуваних у Європі, надходить від російських постачальників, – йдеться у повідомленні.

ЄС потребує цієї сировини для досягнення своєї мети щодо забезпечення кліматичної нейтральності до 2050 року. Ці товари мають вирішальне значення для виробництва електроніки, сонячних батарей і електромобілів, а також для традиційних галузей, таких як аерокосмічна та оборонна промисловість. Водночас їх надто часто не вистачає через нерівномірну доступність в усьому світі та високий попит.

– Європейський імпорт не тільки фінансує військову економіку Росії, але також приносить користь підтримуваним Кремлем олігархам і державним компаніям, – вказує Investigate Europe.

Так, наприклад, Всмпо-Авісма, найбільший у світі виробник титану, у період з лютого 2022 року до липня 2023 року продала титану до ЄС на суму щонайменше 308 мільйонів доларів через свої філії в Німеччині та Великій Британії. Частково компанія перебуває у власності російського конгломерату національної оборони Ростех. У обох компаній один і той самий голова: Сергій Чемезов, близький соратник російського диктатора Володимира Путіна.

Російський Норнікель, світовий лідер у виробництві паладію і високоякісного нікелю, від початку війни до липня 2023 року експортував до ЄС нікелю і міді на суму 7,6 мільярда доларів через фінські та швейцарські дочірні компанії. У 2022 році майже 50 відсотків продажів Норнікеля припало на Європу, вказують журналісти.

Російсьский алюмінієвий гігант Русал володіє найбільшим у ЄС глиноземним заводом в Ірландії та металургійним комбінатом у Швеції. За 16 місяців після повномасштабного вторгнення в Україну ввіз до країн ЄС алюмінію щонайменше на 2,6 мільярда доларів.

У Євросоюзі непублічно визнають проблему. Водночас швидке запровадження санкцій може призвести до глобального зростання цін, що завдасть шкоди європейським покупцям і принесе користь Москві. Заборона також може спонукати Індію, Іран і Китай активізувати закупівлі, що призведе до подальшого виснаження найважливіших сировинних ресурсів для промисловості ЄС.

Раніше США ввели санкції проти іранської компанії, яка виробляла компоненти дронів, що застосовувалися Росією у війні в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-25 08:47:55