Суспільне мовлення

З 15 листопада у Львові в продаж запустять транспортні картки “ЛеоКарт”: що відомо

1

З 15 листопада львів’яни зможуть придбати транспортну картку “ЛеоКарт”, щоб за її допомогою розраховуватися за поїздки у всіх видах міського громадського транспорту. Щоправда, скористатися цим видом оплати можна буде лише з 11 грудня.

Про це сьогодні, 13 листопада, під час засідання депутатської комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Львівської міської ради повідомив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

“Плануємо до 11 грудня диференціювати тарифи таким чином, щоби найдешевше було сплачувати за допомогою “ЛеоКарт”: орієнтовно 13 гривень. Банківською карткою – трохи дорожче. А готівкою – ще дорожче”, — говорить він.

На початках активовуватимуть та поповнюватимуть “ЛеоКарти” спеціально навчені оператори під час купівлі. Як пасажир зможе надалі сам поповнювати, — обіцяють пояснити у відеоролику, який буде оприлюднений згодом.

За словами директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, з 11 грудня розпочнуть працювати контролери. Вони будуть штрафувати пасажирів без квитків.

Пасажирам, які мають право пільгового проїзду, але не матимуть “ЛеоКарти”, до прикладу, приїхали з інших міст, пропонуватимуть таки отримати електронний квиток.

“У разі запровадження у певній територіальній громаді автоматизованої системи оплати проїзду, проїзд пільговиків здійснюється за умови зареєстрованого електронного квитка. Я свідомий, що на початках ще треба буде провести багато роз’яснювальної роботи. Особливо, що стосується учасників бойових дій. Думаю, що контролери будуть ставитися лояльно. Але в ідеалі всі мають цю карточку отримати”, — каже Олег Забарило.

Інформацію для тих, хто приїжджає до Львова, розмістять у приміщеннях вокзалів.

Також пільговикам доведеться сплачувати за багаж або якщо він захоче заплатити за пасажира-непільговика. Тому на пільгову картку “ЛеоКарт” пропонують класти певну суму грошей.

Директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури зазначає, що зараз у Львові у електротранспорті 35% пасажирів користуються безготівковою оплатою за проїзд і 65% сплачують готівкою. У автобусах, де тестово запустили безготівковий розрахунок, лише 5 відсотків пасажирів користуються цією можливістю. Тому зараз цінова політика матиме наголос на безготівковій оплаті.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Олег Забарило каже, що нова система оплати стане вигідною як пасажирам, так і перевізникам: збільшиться кількість транспорту, особливо у вечірній час, тому що за кожного пасажира, в тому числі й пільговика, який завалідує свою поїздку, перевізник отримуватиме гроші.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин