Львівський портал

З 1 січня українці платитимуть більше за електроенергію

Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 коп/КВт.год для населення на перші 100 кВт.год та встановив із 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Відповідне рішення одноголосно прийняли на засіданні уряду 28 грудня, пише УП.

 

Т.в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко, представляючи проєкт постанови, заявив про важливість продовження положення про ПСО, термін дії якого закінчується 31 грудня.

Відповідно до рішення Кабміну, термін дії ПСО продовжили до 31 березня 2020-го та встановили фіксовану ціну в 1,68 грн/кВт.год.

Реклама партнерів

За словами Вітренка, в Україні діють занижені тарифи на електроенергію для населення, навіть після підвищення вони будуть приблизно вдвічі нижчими від ринкових цін.

Крім цього, уряд підтримав підвищення ціни, за якою «Енергоатом» продає електроенергію «Гарантованому покупцеві» у рамках ПСО, з 1 коп до 15 коп за кВт.год.

За словами Вітренка, рішення є тимчасовим, а Міненерго разом з Нацкомісією з тарифів напрацьовує новий варіант ПСО.

Як писав Львівський портал, влітку у Міненерго вже анонсували українцям підвищення тарифів на електроенергію.

Тарифи на електроенергію для населення не переглядали з березня 2017 року. Вони становили 90 коп./КВт.год за перші 100 кВт.год та 1,68 грн/кВт.год за решту обсягу місячного споживання.

Раніше Єврокомісія оприлюднила звіт, у якому ціна на електроенергію в Україні на третину вища, ніж у Європі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-12-29 10:42:36

Натисніть «Вподобити сторінку», щоб читати нас в Facebook

Back to top button