Юлія Паєвська – «Тайра» очолила постійно діючу робочу групу з медичних питань при Міноборони
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/62201649_605-960x540-780x470.jpg)
У Military Media Center відбулася пресконференція, присвячена презентації Громадської антикорупційної ради та Офісу з підтримки змін при Міністерстві оборони.
У своєму вступному слові перед журналістами Міністр оборони України Олексій Резніков окреслив завдання цих новоутворених консультаційно-дорадчих органів.
За його словами, 24 лютого минулого року, коли війна з російським агресором змінила свій статус з гібридної на широкомасштабну, головним для нашого народу, нашої нації було виживання. Тож терміново вирішувалися завдання швидкої та якісної мобілізації, збільшення чисельності Збройних Сил України й забезпечення всього Сектору оборони необхідними для опору ворогові ресурсами: одягом, їжею й, насамперед, зброєю.
— І якщо ви всі пам’ятаєте, на початку наші партнери по великому рахунку готували до партизанської війни, тому більше йшлося про засоби ураження на короткі дистанції… Щастям було для нас з вами Stinger, Javelin, NLAW та Piorun. Зараз у нас на озброєнні є важка артилерія, HIMARS, бронетехніка майже всіх основних відомих вам типів і марок, створено танкову коаліцію, на бойовому чергуванні вже стоять Patriot. Сьогодні країни НАТО нам передають авіацію поки що радянського взірця, але я переконаний, що незабаром ми з вами будемо так само спокійно говорити, як і про Patriot, про сучасні бойові літаки, — зазначив Олексій Резніков. — Перший етап по виживанню ми з честю пройшли, зараз треба визначати нові цілі. Тому головне завдання міністерства — підвищення ефективності оборони, яка дасть можливість завершити цю війну Перемогою України й вийти на кордони 1991 року.
На думку міністра, перед державою стоїть ціль створити таку систему обороноздатності країни, котра буде спроможна тримати будь-який удар та унеможливить навіть бажання російської федерації вдатися до реваншу.
— Головною нашою цінністю є життя наших воїнів — Захисників і Захисниць, їхнє здоров’я. І навколо цього центру тяжіння ми вибудовуємо всі процеси: ми говоримо про зброю, підготовку, обслуговування і ремонт техніки. Чим більше людей ми збережемо, тим стійкішою буде наша оборона, тим стійкішою буде наша країна, — впевнений Олексій Резніков.
Міністр оборони підкреслив, що нині важливо покращити ефективність використання ресурсів, знаходити нові рішення задля забезпечення нашої армії всім необхідним:
— Ми повинні навіть під час війни не зупинятися й рухати ці реформи. У зв’язку з цим, після зустрічі на «Рамштайні» з Єнсом Столтенбергом, ми анонсували нашу домовленість про співпрацю з натівською системою технічного забезпечення і постачання NSPA. Я маю надію, що на саміті у Вільнюсі в липні буде оголошено про включення до пакета програми НАТО, що включатиме аналіз, аудит, рекомендації щодо покращення існуючих систем закупівель усіх видів, підготовку відповідних фахівців у системі Міністерства оборони. Це буде точно одним із системних кроків, які наближають нас до участі в Альянсі.
Олексій Резніков інформував журналістів, що просуванню цих реформ сприятиме не лише зовнішній аудит, а й робота новостворених у системі Міністерства оборони кількох консультаційно-дорадчих органів: Офісу з підтримки змін (ОПЗ), Громадської антикорупційної ради та Робочої групи з питань медичного забезпечення.
Очільницею ОПЗ стала Юлія Марушевська. Офіс перші свої зусилля спрямує на реформу сфери державних закупівель Міноборони, яка забезпечить безперервність, стійкість і керованість системи постачання для потреб ЗСУ. Команду із цієї реформи очолив Арсен Жумаділов, який, за словами Олексія Резнікова, має чималий досвід подібної роботи, зокрема у Міністерстві охорони здоров’я.
— Другий дуже важливий блок — це створення Громадської антикорупційної ради. За її склад проголосували тисячі людей. Я вважаю, що це серйозний мандат для її команди. Разом зі мною тут присутній обраний головою Ради Євген Грушовець та його заступник Анастасія Шуба, — зазначив Олексій Резніков.
Присутніх на пресконференції було поінформовано, що у складі Громадської антикорупційної ради створені та вже почали працювати три комісії: із забезпечення та закупівель, з моніторингу законодавства та нормотворчої діяльності і з питань комунікації, кадрової роботи та експертних обговорень.
— Давно викликає незадоволення в суспільстві питання військової медицини. Не з точки зору якості надання послуг нашим пораненим, тут я не зустрічав якихось застережень, — повертаються в стрій наші герої. Командувач Медичних Сил ЗСУ генерал-майор Тетяна Остащенко з моменту вторгнення змогла налагодити фантастичну систему надання медичних послуг, разом із цивільними закладами вона у нас єдина — тотальна… Але бюрократичні процедури медичного характеру обурюють дуже багатьох людей. Ви чули цю абревіатуру ВЛК, яка сама в собі вже носить негативну конотацію, — зауважив міністр. — Ми вирішили підняти рівень адміністративного та цивільно-демократичного контролю з боку Міністерства оборони, відреагували на велику кількість звернень від громадських організацій, волонтерів. Провели зустріч з їхніми представниками і домовилися зробити постійно діючу Робочу групу, яку зголосилася очолити всім відома Юлія Паєвська — «Тайра».
Водночас Олексій Резніков доручив своєму заступнику Ганні Маляр разом із Командувачем Медичних Сил ЗСУ Тетяною Остащенко протягом десяти днів перевірити всі ВЛК, що перебувають вздовж лінії фронту.
Серед запланованих кроків для вдосконалення і впорядкування роботи військово-лікарських комісій міністр також назвав заходи з цифровізації всіх етапів ВЛК і подякував за допомогу в цьому Міністерству цифрової трансформації.
Олексій Резніков допустив, що ця робоча група з часом може перетворитися ще в один консультаційно-дорадчий орган при Міноборони.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-28 16:28:47