Україна і світ

Євросоюз запровадив санкції ще проти восьми осіб за підрив суверенітету України в Криму

У Європейському Союзі запровадили санкції ще проти восьми осіб за підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Ради ЄС.

– Рада Європейського союзу сьогодні вирішила накласти обмежувальні заходи на ще 8 осіб за активну підтримку дій і реалізацію політики, яка підриває чи загрожує територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, – зазначається в повідомленні.

Серед осіб, які потрапили до списку санкцій ЄС, є представники правоохоронних органів – судді, прокурори та силовики, відповідальні за виконання російського законодавства в незаконно захопленому українському Криму і Севастополі.

– Ці особи ухвалювали упереджені рішення за політично вмотивованими справами, переслідували або придушували противників незаконної анексії Криму і Севастополя, – наголошується в повідомленні.

Так, під санкції Євросоюзу потрапили як росіяни, так і особи, котрі раніше мали громадянство України:

Михайло Миколайович Білоусов – суддя так званого Київського районного суду Сімферополя. В Раді ЄС зазначили, що він ухвалював рішення за політично вмотивованими справами проти противників окупації Криму.

Андрій Миколайович Долгополов – голова так званого Київського районного суду Сімферополя; ухвалював незаконні рішення проти противників окупації Криму.

Євген Сергійович Колпіков – прокурор військової прокуратури Південного військового округу Росії в Ростові-на-Дону. Як уточнили в Раді ЄС, він притягував до відповідальності проукраїнських активістів, які піддалися утискам за протидію анексії Криму, а також висував обвинувачення в суді РФ громадянам України, які були насильно вивезені з окупованого півострова.

Магомед Фарманович Магомедов – слідчий з особливих справ першого слідчого управління Слідчого комітету Росії по Криму. Він брав участь у політично мотивованих розслідуваннях щодо керівників Меджлісу кримськотатарського народу.

Леонід Володимирович Михайлюк – голова ФСБ (Федеральної служби безпеки) в Криму і Севастополі, а також регіонального антитерористичного комітету. За даними Ради ЄС, він керував силами ФСБ, які придушували противників незаконної окупації Криму.

Віктор Анатолійович Можелянський – заступник голови Центрального районного суду Сімферополя і колишній суддя Київського районного суду Сімферополя. Він ухвалював незаконні рішення проти противників анексії Криму.

Галина Володимирівна Редько – суддя так званого Верховного суду Криму. Вона також ухвалила незаконні рішення проти противників окупації Криму.

Володимир Миколайович Терентьєв – начальник головного слідчого управління Слідчого комітету Росії по Криму. Як уточнили в Раді ЄС, він контролював діяльність комітету з політично мотивованих справ проти проукраїнських активістів.

Загалом санкції ЄС, запроваджені через порушення територіальної цілісності України, тепер поширюються на 185 фізичних осіб та 48 юридичних осіб.

Їм заборонено в’їзд на територію Євросоюзу, а їхні активи заморожені.

– Європейський Союз не визнає незаконну анексію Криму і міста Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права. Більш того, ЄС як і раніше непохитно підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, – наголошується в повідомленні.

Санкції через дії Росії, які підривають суверенітет України, були вперше запроваджені 17 березня 2014 року.

Європейський союз продовжив термін дії санкцій проти низки громадян та організацій із РФ ще на шість місяців.

У вересні Європейський Союз продовжив термін дії санкцій проти низки громадян та організацій із РФ через анексію Криму ще на шість місяців.

На початку вересня стало відомо, що Україна готує нові санкції проти Росії через будівництво Керченського мосту та руйнацію парків і об’єктів культурної спадщини в окупованому Криму.

Джерело: Рада ЄС

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-11 19:48:24

Back to top button