Єврокомісія вітає заяву Зеленського про НАБУ, але хоче переконатися, що її зауваження враховані

Європейська комісія вітає дії керівництва України щодо виправлення ситуації навколо САП та НАБУ, та водночас співпрацює з українською стороною, щоб переконатися, що її зауваження належним чином враховані. Про це повідомляє Європейська правда.
Речник Єврокомісії Гійом Мерсьє під час спілкування з журналістами в Брюсселі 24 липня розповів, що комісія перебуває у контакті з українською владою, адже хоче переконатися, що її занепокоєння щодо боротьби з корупцією будуть враховані.
«Ми висловили нашу стурбованість і занепокоєння. Ми бачимо, що український уряд вжив заходів. Ми вітаємо ці дії», – сказав Мерсьє.
«Ми, безумовно, розуміємо, що українська влада обрала новий підхід, запропонувала новий план дій або закон. Ми вітаємо той факт, що український уряд діє, і ми працюємо з ним, щоб переконатися, що наші занепокоєння, які були чітко викладені вчора і позавчора, дійсно взяті до уваги», – додав речник Єврокомісії.
Як повідомляв Львівський портал, 23 липня президент, реагуючи на масові мирні протести в Україні проти скандального закону щодо роботи НАБУ і САП, заявив, що запропонує Верховній Раді новий закон для посилення незалежності антикорупційних органів.
Хоча зі самого початку він запевняв, що антикорупційні органі в Україні продовжать працювати, просто їх треба «очистити від російських впливів».
24 липня нардепи зібрали необхідну кількість голосів, аби зареєструвати у Верховній Раді власний альтернативний законопроєкт, яким хочуть відновити автономність НАБУ і САП. Невдовзі після цього Володимир Зеленський теж оголосив, що подає у парламент «збалансований текст» свого законопроєкту.
Додамо, що скандальний законопроєкт Верховна Рада у турборежимі ухвалила в цілому 22 липня. Він фактично ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ й натомість підпорядковує їх генпрокурору України.
Фактично за один день законопроєкт підписав голова ВРУ, передав його на підпис президенту, а Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав документ. Закон негайно опублікували в «Голосі України», таким чином він вступив у дію 23 липня.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-24 16:53:00