Україна і світ

ЄС протидіятиме спробам РФ зобразити себе посередником конфлікту – Боррель

Євросоюз може розглянути декілька варіантів щодо протидій російській агресії на території України та намаганням РФ зобразити себе посередником, а не стороною конфлікту.

Про це повідомив високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

– Напруженість в Україні та біля її держкордонів стрімко зростає. Рада ЄС із закордонних справ направила чіткий сигнал про колективну підтримку суверенітету і територіальної цілісності української держави, — наголосив дипламот.

За словами Борреля, міністри закордонних справ під час зустрічі основну увагу зосередили саме на Україні та на те, як ЄС найкращим чином може підтримати її в розв’язанні такої проблеми, як посилення військової присутності Росії.

Також він наголосив, що дипломати країн ЄС домовилися про те, що вони повинні говорити єдиним голосом у двосторонніх контактах з Росією, на всіх міжнародних форумах, зокрема G7, ОБСЄ та на переговорах з США.

Окрім того, високий представник ЄС разом з головою Євроради Шарлем Мішелем підтвердив свою участь у саміті Кримської платформи, яка має відбутись 23 серпня 2021 року в Києві.

Нещодавно Боррель заявив, що ЄС вимагає від Росії відвести війська від кордону України, бо це викликає тривогу.

Водночас він наголосив, що відносини з Росією стають дедалі напруженішими.

Джерело: EEAS

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-21 08:15:57

Back to top button