Україна і світ

ЄС продовжив безкоштовний роумінг для українців ще на рік – Європейська комісія

У ЄС ще на рік продовжили роумінг для наших громадян – вони можуть здійснювати міжнародні дзвінки між Євросоюзом та Україною.

Про підписання добровільної угоди про роумінг між 22 європейськими та 7 українськими телекомунікаційними операторами повідомила Європейська комісія у пресрелізі.

Безкоштовний роумінг для українців

Доступні дзвінки дозволяють українцям, які шукають притулку в Європі, знаходитися на зв’язку з рідними й друзями в Україні та навпаки.

Зараз дивляться

Орган європейських регуляторів електронних комунікацій BEREC засвідчив ефективність домовленості між операторами в ЄС та Україні.

Це сталося вже п’яте, вперше подібне рішення було ухвалене ще у квітні 2022 року. Окремо у лютому 2023 року Єврокомісія запропонувала приєднати Україну до зони роумінгу ЄС. У квітні того ж року Комітет асоціації між Україною та ЄС ухвалив пропозицію Єврокомісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу.

Паралельно Україна працювала над повним приведенням свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС, щоб інтегруватися в роумінговий простір ЄС.

Нагадаємо, що основний закон президент України Володимир Зеленський підписав 18 червня. Водночас ще потрібно ухвалити додаткові закони, що очікується найближчим часом. Після цього Європейська комісія має оцінити його відповідність їх системі.

За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами, а також остаточного рішення Комітету асоціації між Україною та ЄС, Україна стане частиною роумінгового простору Євросоюзу, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-10 16:43:04