Україна і світ

ЄС планує створити оборонний фонд із доступом для України – Le Monde

Фото: Depositphotos

Міністри фінансів Європейського Союзу почали обговорювати створення нового Європейського оборонного механізму (MED), який дозволить країнам ЄС закуповувати зброю в обмін на фінансовий внесок. Цю ідею запропонувала Велика Британія і була представлена брюссельським економічним аналітичним центром Bruegel.

Про це пише Le Monde.

У ЄС обговорюють створення оборонного механізму

Мета цього механізму полягає в допомозі країнам ЄС фінансувати переозброєння на тлі змін у політиці США щодо континенту. Як пише видання, це нагадує Європейський стабілізаційний механізм, створений під час кризи в єврозоні.

Зараз дивляться

У Le Monde зазначили, що Європейська комісія вже представила план переозброєння на €800 млрд на чотири роки. У його рамках вона готова пом’якшити бюджетні правила для країн-членів, а саме не враховувати військові витрати під час підрахунку бюджетного дефіциту, а також запустити спільне запозичення на €150 млрд.

– Але це зобов’язання не вирішує проблему фінансування країн з високим рівнем заборгованості, борг яких зростатиме ще більше, навіть якщо їхній дефіцит залишатиметься в межах допустимого, – пише видання.

Тому виникла ідея створення міжурядового фонду для закупівлі певних видів зброї, як-от ракети чи військові супутникові системи, які можуть бути корисними для всіх країн ЄС.

Оборонний механізм матиме власний капітал, що дозволить йому запозичувати гроші на ринку. Також система може бути відкритою для країн, які не є членами ЄС, зокрема для України, Норвегії та Великої Британії.

– Оскільки Міноборони буде власником придбаного обладнання, борги, понесені для його оплати, відображатимуться на рахунках Міноборони, а не на національних рахунках. Такий механізм також сприятиме створенню європейського оборонного ринку, що дасть змогу знизити витрати та об’єднати ресурси країн-учасниць, – зазначають у матеріалі.

У документі аналітичного центру Bruegel зазначається, що ЄС може стати менш залежним від військової підтримки США до 2030 року. Але для цього потрібно, щоб європейські країни разом купували зброю і створили спільний оборонний ринок. У такому разі Велика Британія могла б стати ключовим виробником оборонної продукції.

Джерело: Le Monde

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-12 15:25:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин