Яку роботу пропонують українцям у Польщі та розмір зарплати
Польща відчуває значний дефіцит кадрів. Найчастіше роботодавці стикаються з проблемами пошуку працівників на просту фізичну роботу.
Про це інформує Міграційна платформа EWL. У Міністерстві сім’ї та соціальної політики Польщі повідомляли, що у серпні працедавці проінформували місцеві служби зайнятості про наявність 92,8 вакансії.
– Але заповнити робочі місця складно, попри те, що з вересня традиційно українці виїжджають за кордон, щоб заробити та повернутися на новорічні свята додому. Високий сезон виробництва розпочався місяць тому, а пропозицій роботи багато. Є з чого обирати, – розповіла директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.
Серед причин недобору кадрів експерти називають заборону виїзду українських чоловіків за кордон і спрощений доступ до ринків праці інших країн ЄС. Цим українці користуються, виїжджаючи до Німеччини, Нідерландів та інших країн.
Зараз дивляться
Від серпня 2022 року з Польщі виїхало 350 тис. осіб, як повідомляли у дослідженні EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців.
Працівники з Азії чи Латинської Америки, яких активніше почали працевлаштовувати у Польщі, поки що не можуть заповнити вільні робочі місця.
Найбільше пропозицій роботи у Польщі є у сфері логістики: через наближення різдвяних свят багато вакансій з пакування та сортування товарів.
Також роботодавці пропонують просту фізичну роботу на підприємствах електроніки, харчової й переробної промисловості.
Мінімальна ставка – 21-23 злотих брутто за годину (182-200 грн). За місяць можна заробити – 4-4,5 тис. злотих на руки (34,8-39 тис. грн).
За даними Польської агенції розвитку підприємництва (PARP), з жовтня до кінця грудня 2023 року 33% компаній планують збільшити зайнятість, 47% – не очікують змін у складі своїх команд, 16% – прогнозують скорочення робочих місць.
Дані Центрального статистичного управління (GUS) свідчать, що рівень безробіття у Польщі у серпні 2023 року становив 5%. Порівняно з липнем 2023 року, він не змінився. Це один з найнижчих показників в Європі.
– Це означає, що і надалі польські роботодавці стикатимуться з проблемою недобору і пошуку працівників. Наразі кадрова нестача є однією з основних проблем для розвитку польських підприємств, – зазначила директорка департаменту рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.
Згідно з інформацією Центрального статистичного управління Польщі, середньомісячна зарплата (брутто) у серпні 2023 року становила 7 368,97 злотих (близько 64 тис. грн).
Окрім того, з нового року у Польщі планують підвищення мінімальної оплати праці. За умовами трудового договору, вона становитиме:
- з 1 січня 2024 року – 4 242 злотих (36,9 тис. грн брутто);
- з 1 липня 2024 року – 4,3 тис. злотих (37,4 тис. грн брутто).
Для людей, які працюють із погодинною оплатою праці, мінімальна ставка становитиме:
- з початку наступного року 27,7 злотих (240 грн) брутто;
- з 1 липня 2024 року – 28,1 злотих (244 грн) брутто.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 16:36:57