Якою маззю мазати коту рану та як її правильно обробляти
Активність домашнього улюбленця іноді закінчується травмами та пораненнями, тому хоча б раз кожен власник кота задумувався, яку мазь обрати, щоб допомогти своїй тваринці.
Тому Факти Life розпитали у лікарки ветеринарної медицини, анестезіолога-реаніматолога Вікторії Фільштінської-Лялько, яку мазь підібрати коту.
У котика відкрита рана: що робити та як її підготувати до нанесення мазі
Ветеринар наполягає на тому, що перед нанесенням мазі на рану її варто правильно обробити. Найліпше підійде хлоргексидин 0,05%. Його вартість від 24 грн, а придбати можна у будь-якій аптеці.
– Якщо в котика відкрита рана – треба обробити її хлоргексидином 0,05%. Загалом можна почати з промивання звичайним фізрозчином, а потім вже таким антисептиком, як хлоргексидин. Бажано навколо рани забрити та відвезти кота до ветеринарного лікаря задля позначення таких дій: знеболення, антибіотик, обробка та накладання швів тощо), – зазначає Вікторія Фільштінська-Лялько.
Важливо! Не використовуйте перекис водню як антисептик.
– Він погіршує загоєння ран. Ми не застосовуємо перекис майже ніколи. Мазі також недоречні для першої допомоги, – наголошує ветеринар.
Мазь – це другий етап лікування, якщо є показання до цього, проте спершу саме обробка рани антисептиком, зокрема хлоргексидином.
Які можуть бути поранення та якими мазями їх обробляти
– Поранення можуть бути рвані, різані, колоті, також можуть бути дерматити різних наслідків (алергія, підшкірні паразити, навіть лишай), а мазь підбирається, якщо в ній є необхідність, залежно від випадку, – зазначає спеціаліст.
За словами ветеринара, важливо підібрати мазь саме під потреби кота.
– Санодерм ніяк не може бути використана при лишаю, але для деяких видів алергічних висипів цілком підійде, – переконує Вікторія Фільштінська-Лялько.
Левомеколь (89 грн) підходить для ран, відкритих абсцесів (запальний осередок, що має чіткі межі і заповнений гноєм).
– Якщо у вашого кота опік, то варто взяти мазь Аргосульфан (від 150 грн). Але зазвичай ми призначаємо мазі дуже рідко, тому самостійно я не рекомендую підбирати мазь. Наприклад, вам здалось, що у кота алергія, ви почали мазати Санодерм, а причину алергії не знайшли. Ба більше, якщо це лишай, так можна лише погіршити ситуацію, – наголошує ветеринар.
Як запобігти злизуванню мазі котом
Кіт може з цікавістю чи роздратуванням поставитися до нанесеної вами мазі, тому варто подбати про те, щоб принаймні мордочкою він туди не діставав.
– Щоб котик мазь не злизував, дуже доречним надягти ветеринарний комірець на 10-20 хвилин, поки мазь вбирається, – зазначила Вікторія.
Якщо здоров’я вашого кота викликає занепокоєння, варто звернутися до кваліфікованого лікаря. Невдалий підбір ліків може коштувати вашому улюбленцю здоров’я.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-05 07:14:45