Які зміни відбулися у правилах військового обліку
Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач, відповідаючи на запитання кореспондента АрміяInform у Military Media Center, повідомив, що наприкінці минулого року в Україні набули чинності нові правила військового обліку. Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 30 грудня 2022 р. № 1487 удосконалив й упорядкував окремі питання його виконання та ведення військового обліку.
— Я зупинюсь лише на тих правилах, які стосуються саме громадян. Для них, практично, нічого не помінялося, відбулися лише незначні зміни та уточнення деяких положень, які були визначені іншими керівними документами, — зауважив Роман Горбач. — Незначні зміни стосуються зокрема порядку прибуття для зняття та постановки в семиденний термін до військового обліку на новому місці проживання, також уточнено правила виконання військового обов’язку військовослужбовцями у запасі та резерві.
Відтепер на військовий облік беруть:
- призовника увіці від16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
- військовозобов’язаних тарезервістів, які недосягли граничного віку перебування у запасі (60 років), зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Полковник Роман Горбач додав, що у Правилах військового обліку, затверджених згаданою Постановою, йдеться також про те, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні звіряти не рідше одного разу на п’ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-24 20:34:44