Україна і світ

Як залікувати душевні травми і почати життя заново – поради психолога

Психолог і психотерапевт Надія Терещенко на майданчику популярного онлайн-ресурсу Психологічна підтримка розповіла, як залікувати душевні травми і почати жити заново.

– Кризові психологи, говорячи про травму, часто згадують японське мистецтво кінологи. Його естетика полягає у прийнятті недоліків, – розповідає Надія.

За її словами, майстри кінцуги заповнюють тріщини керамічних виробів лаком з порошковим золотом або іншими дорогоцінними металами. Саме через золоте павутиння таких “шрамів” посуд стає більш унікальним і дорогим.

Зараз дивляться

– Ця метафора про те, як ми можемо ставитися до наших власних психологічних “шрамів”. Але притаманна кінцузі повага і усвідомлення цінності свого досвіду виникають не відразу, – зазначає фахівець.

За її словами, перш ніж милуватися емоційним збитком, ми повинні провести певну межу під нашим власним минулим і залікувати душевні рани.

Якими б не були обставини, пам’ятайте, що ви не починаєте з нуля, каже психотерапевт. Навіть якщо все здається втраченим, у вас є унікальний досвід, ваші унікальні риси, стосунки та мрії.

– Найважливіше в нашому житті – це не речі. Будуючи нове життя, зверніть увагу на розвиток нових соціальних зв’язків. Шукайте будь-які можливості для розширення кола спілкування, – радить психолог.

Це означає не втрачати зв’язку з частинами вашого життя, які залишаються з вами. Підтримуйте відносини з друзями, займайтеся своїми хобі. Не відмовляйтеся від занять, місць і людей, які раніше доставляли вам задоволення.

Дозвольте собі оплакувати минуле. Нехай ця печаль поступово стане світлою і теплою. Намагайтеся відчувати вдячність до минулого.

Спробуйте помітити, коли ви відчуваєте себе жертвою, від якої нічого не залежить. І шукайте те, на що ви можете вплинути. Активна позиція дозволяє швидше адаптуватися і повернутися до повноцінного життя.

Спробуйте уявити, як ви будете дивитися на цей період життя через десять років і де б ви хотіли опинитися тоді.

І головне, не забувайте мріяти і підтримувати себе, незважаючи на будь-які важкі обставини, наполягає психотерапевт.

Джерело: Психологічна підтримка

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-02 10:17:52