Як відзначають різдвяний Святвечір: традиції свята
Святвечір – важлива подія, яка нагадує всьому світу про народження Христа. Це свято також має свої традиції, які наші предки передавали з покоління в покоління. Саме час дізнатися про них більше.
Різдвяний Святвечір 24 грудня: традиції
З 2023 року в Україні змінився церковний календар – Різдво тепер відзначається 25 грудня, тому Святвечір випадає на 24 грудня. Але деякі українці продовжують святкувати його 7 січня, а Святвечір — 6 числа.
Підготовка до свята – процес тривалий, адже потрібно заздалегідь дотримуватися різдвяного 40-денного посту. Він триває з 15 листопада до 24 грудня. За цей час організм повинен очиститися від важкої їжі, а голова — віж важких думок.
Напередодні свята заведено готувати кутю і ділитися нею зі своїми близькими. Їсти її потрібно з появою першої зірки на небі, а після трапези в тарілці не повинно нічого залишитися.
На Святвечір також проходить нічна літургія. Вона може датися важко на порожній шлунок, тож можна поїсти, але не пізніше ніж за 6 годин до богослужіння. Після закінчення літургії священники виносять у центр храму свічку і співають тропар Різдва Христового.
Святкова ялинка в домі також є символом Різдва. Щоб ще більше підсилити дух свята, можна розмістити під нею вертеп. Дітям можна підготувати подарунки – це знак уваги та любові, який надає святу чарівності.
Святвечір нерідко пов’язують і з благодійністю – можна віддати свої речі нужденним, поговорити з ними і просто підтримати теплими словами. Вам це обов’язково повернеться, якщо робити це не заради користі.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На Святвечір заведено подавати 12 пісних страв, а от уже на саме Різдво – насолоджуватися улюбленою їжею. Про салати на різдвяний стіл можна прочитати на Фактах ICTV Здоров’я.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-09 12:05:00