Україна і світ

Як ветеранам та членам їхніх сімей не стати жертвою кібершахраїв

Кіберфронт для ворога не менш важливий, аніж гаряче поле битви. За допомогою всесвітньої павутини агресор намагається поширити кремлівську пропаганду, ввести українців в оману, провокує на співробітництво, шантажує і банально обкрадає. Так само у час війни активізувалися і кримінальні шахраї, які користуються різноманітними схемами облуди та неправомірної наживи за допомогою інтернет-інструментів. Зокрема, відомим став вид «воєнного шахрайства» — псевдоволонтери, які нібито збирають кошти на допомогу ЗСУ, пораненим захисникам чи їхнім родинам. А також фішинг — одна з найпоширеніших афер, про це повідомляє Мінветеранів.

Лиходії переважно використовують фішинг-посилання у схемах з виплатами, що так чи інакше пов’язані з війною, вони створюють сторінки-клони державних та міжнародних організацій, благодійних фондів, банків, пропонують за гроші надати інформацію щодо перебування члена родини, який пропав безвісти або потрапив у полон, що виявляється фейковою. Аферисти для цього вимагають, наприклад ввести персональні дані та номер банківської картки нібито для зарахування коштів або надання певної соціальної послуги. Отримавши потрібні реквізити, вони привласнюють гроші з чужих рахунків.

Тому надзвичайно важливо, аби щонайбільше громадян дотримувалися правил кібергігієни.

Тим часом Міністерство у справах ветеранів України нагадує ветеранам та членам їхніх сімей про дотримання правил кібергігієни:

  • не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім;
  • (Для виплати тих чи інших соціальних послуг Міністерство у справах ветеранів України використовує лише номер особистого рахунку ветерана чи члена його сім’ї (IBAN));
  • не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, які надсилають вам.
  • (Зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку );
  • отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат від Міністерства у справах ветеранів, лише з офіційних джерел.

Офіційно щодо надання та актуальності послуги інформацію можна отримати на сайті Мінветеранів https://mva.gov.ua/ чи за допомогою мобільного додатку ДІЯ;

  • у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляйте у правоохоронні органи.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що навіть в умовах війни, справжні співробітники банку, або працівники держустанов не запитують таку інформацію.

Якщо ви стали жертвою кібершахраства або виявили шахрайські дії, то можете звернутись за наданням правової допомоги чи за консультацією:

Сайт кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/, або Департамент кіберполіції, зателефонувавши за номером 0 800 505 170 або написати на електронну пошту callcenter@cyberpolice.gov.ua, також можете звернутись до найближчого відділення поліції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Отримати безоплатну правову допомогу можна і за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-12 05:41:38