Україна і світ

Як сіяти петунію на розсаду: корисні поради та найкращі терміни


Петунія має велику популярність серед квітникарів завдяки своїй яскравості, невибагливості та тривалому цвітінню.

Щоб отримати здорову та красиву рослину, важливо знати оптимальні терміни для посадки та як правильно сіяти петунію на розсаду — детальніше читайте в матеріалі на Life. Факти ICTV.

Коли сіяти петунію на розсаду у 2025 році

Є два способи посадки петунії — через розсаду та прямо у відкритий ґрунт. У першому випадку ви зможете швидше отримати яскраві квіти на клумбі.

Зараз дивляться

Посів петунії на розсаду зазвичай проводять з середини січня до середини березня. Однак оптимальні терміни залежать від умов вирощування та клімату вашого регіону.

У 2025 році сприятливими днями для посіву петунії є:

  • Січень — 1, 4–5, 8–11, 22–23, 26–27, 31 числа.
  • Лютий — 1–6, 9–10, 18–20, 25 числа.
  • Березень — 3–5, 8–10, 14–16, 20–21, 24–25, 28–29 числа.

Враховуйте, що від посіву до висадки у відкритий ґрунт проходить приблизно 10–12 тижнів. Тому якщо плануєте висаджувати розсаду в середині травня, посів варто проводити в кінці лютого або на початку березня. У такому випадку перші квіти з’являться наприкінці квітня.

Як правильно сіяти петунію на розсаду

  • Підготовка ґрунту. Для посадки використовуйте легкий, пухкий та поживний субстрат з нейтральною кислотністю. Можна придбати готову суміш для квітучих рослин або приготувати самостійно. Для цього можна змішати дернову землю, торф та пісок у співвідношенні 2:2:1.
  • Вибір ємності. Для посіву підходять неглибокі контейнери (вазони) з дренажними отворами. Також можна використовувати торф’яні таблетки або касети для розсади.
  • Посів насіння. Рівномірно розподіліть насіння на поверхні попередньо зволоженого ґрунту. Зверніть увагу! Насіння петунії дуже дрібне, тому його не заглиблюють у ґрунт, а лише злегка притискають. Після посадки збризніть посіви водою з пульверизатора та накрийте ємність прозорою плівкою або склом для створення парникового ефекту.
  • Умови пророщування. Щоб рослини швидко проросли та добре розвивались, необхідно, щоб температура повітря у приміщенні була від 20 °C до 25 °C, а світло — яскраве та розсіяне. Петунія проростає лише на світлі, тому у січні та лютому необхідно забезпечити додаткове освітлення протягом 12–14 годин на добу.
  • Полив. Підтримуйте помірну вологість ґрунту, уникаючи перезволоження.
як сіяти петунію на розсаду 2025

Фото: pexels

Після появи сходів (орієнтовно через 5–10 днів) поступово привчайте їх до умов навколишнього середовища, періодично знімаючи накриття. Спочатку залишайте рослини для провітрювання на 20 хвилин, а потім поступово збільшуйте час.

Коли з’являється сім’ядольне листя, то плівку можна повністю зняти. Температуру в приміщенні теж можна поступово знизити до 20 °С, а ось освітлення має залишатися хорошим.

Коли з’являться 2–3 справжні листочки, пікіруйте сіянці в окремі горщики. Це необхідно для кращого розвитку кореневої системи. Пікірують розсаду петунії методом перевалювання, тобто пересаджують разом із грудкою землі, щоб не пошкодити коріння.

Після пікірування рослина починає рости швидше, тому їй необхідно забезпечити правильний догляд.

До висадки у ґрунт підживлюйте розсаду комплексними добривами раз на 10–14 днів та обов’язково зволожуйте за необхідності. Поливати варто водою кімнатної температури та стежити, щоб вона не потрапляла на листочки.

Під час вирощування розсади важливо не допускати пересихання та перезволоження ґрунту, щоб на рослині не розвивалися захворювання, які можуть призвести до повного її знищення.

Висаджувати петунію у відкритий ґрунт можна навесні, щойно погода стабілізується та мине ймовірність нічних заморозків.

Для висадки краще обрати добре освітлене місце. Ідеальним варіантом вважається, коли зранку і після обіду петунія насолоджується сонячними променями, а в обід у пік спеки — трохи притінена.

Ми розказали, як сіяти петунію на розсаду. Дотримуючись вказаних рекомендацій, ви зможете виростити здорову та міцну рослину, яка буде радувати вас своїм пишним цвітінням протягом усього сезону.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-12 11:02:00