Україна і світ

Як розпушити пуховик після прання – дієві поради та правила

1

Зимові куртки з наповнювачем з пуху або синтепону потребують періодичного прання, як і будь-який інший одяг. Найефективніший і найщадніший спосіб – здати пуховик у хімчистку. Але і в домашніх умовах вирішити це завдання теж можливо.

Але для того щоб наповнювач у пуховику і далі виконував свою функцію теплоізоляції, після прання його потрібно розпушити. Про те, як легко це зробити, не зіпсувавши річ, – читайте в матеріалі Фактів ICTV. 

Як правильно прати пуховик

Прати пуховик руками важко, довго і не дуже ефективно. Пральна машина-автомат істотно полегшить це завдання, якщо вибрати правильний режим. Щоб не зіпсувати річ, перед пранням вивчіть рекомендації виробника на етикетці – деякі пуховики взагалі не можна прати у воді і їх доведеться здати в хімчистку.

Зараз дивляться

Якщо ви вирішили випрати пуховик у пральній машині, скористайтеся кількома порадами, які допоможуть потім легше його висушити і повернути об’єм наповнювачу:

  • витрусіть сміття з кишень і швів;
  • відстебніть усі знімні частини: капюшон, комір, манжети тощо;
  • виверніть пуховик і застебніть усі блискавки;
  • покладіть у пральну машину разом із пуховиком кілька тенісних м’ячів;
  • використовуйте спеціальний засіб для прання пуховиків або гель (від порошку можуть залишитися розводи);
  • не використовуйте ополіскувач, пух від нього злипнеться ще більше;
  • періть за температури 30 градусів;
  • відтискайте пуховик на мінімальних обертах;
  • увімкніть додаткове полоскання, можливо, пуховик доведеться полоскати кілька разів;
  • не використовуйте режим сушіння в пральній машині.

Навіть якщо ви виконали всі ці поради, пух може трохи збитися. Щоб не погіршити проблему, пуховик має висохнути далеко від джерела тепла і прямих сонячних променів. Найкраще сушити такі речі на плічках, вивернутими навиворіт.

Як розпушити пуховик після прання 

Розпушити наповнювач у пуховику після прання можна кількома способами. Виберіть той, який для вас найзручніший – кожен з них буде ефективним.

1. Відтиснути в пральній машині з тенісними м’ячами

Поки пуховик ще вологий, відправте його назад у пральну машину з тенісними м’ячами й увімкніть відтискання без полоскання на мінімальних обертах – м’ячі в машині будуть розбивати грудки пуху. Після завершення операції кілька разів добре струсіть пуховик і повісьте досушуватися.

2. Відбити палицею

Пух, що збився в грудки, можна розбити гладкою палицею. Для цього підійде невелика качалка, ручка від швабри або вибивалка для килимів. Важливо щоб ваше “знаряддя” мало гладку поверхню, щоб не пошкодити тканину пуховика.

Бийте без фанатизму, не дуже сильно та часто. Пам’ятайте, що ви не караєте пуховик, а робите йому “масаж”.

3. Створити вакуум пилососом

Швидко розпушити пуховик допоможе пилосос і щільний поліетиленовий пакет. Для цього потрібно покласти пуховик у пакет, вставити туди сопло пилососа і щільно обв’язати пакет навколо нього. Після цього повітря з пакета потрібно відкачати, створивши вакуум, потім накачати знову. 

Перепад тиску допоможе пуху розправитися. За необхідності процедуру можна повторити два-три рази поспіль. Після цього потрібно витягнути пуховик з пакета і добре струсити.

4. Створити різницю температур

Розпушити наповнювач у пуховику можна за допомогою перепаду температур, якщо на вулиці вже мороз. Для цього ще вологий пуховик потрібно вивісити на мороз на кілька годин. Після цього занести в будинок і дати йому зігрітися. Потім струснути і знову відправити на холод. Чергуйте режими сушіння в теплі і на морозі, щоразу струшуючи пуховик, поки наповнювач не розпушиться.

5. Збити руками

У крайньому разі розпушити наповнювач у пуховику можна руками. Грудочки пуху розминайте пальцями і долонями, поки він не розправиться. Цей метод не менш ефективний, хоча і займає набагато більше сил і часу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 15:06:30

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин