Як почистити дерев’яні меблі: інструкція та перелік засобів
Дерев’яні меблі – це не лише функціональний елемент інтер’єру, а й справжній витвір мистецтва. Щоб зберегти їхню природну красу та довговічність, потрібно знати, як правильно за ними доглядати. Очищення дерев’яних поверхонь вимагає делікатного підходу, адже неправильні засоби чи методи можуть пошкодити матеріал.
Life. Факти ICTV дізнавалися, як доглядати за меблями з натурального дерева та чим їх краще чистити.
Як почистити дерев’яні меблі
Перед тим, як братися до очищення, важливо визначити тип дерева, з якого виготовлені меблі, та вид покриття. Різні породи деревини та різні типи покриття (лак, віск, масло) вимагають різного догляду.
Деревина різних порід має різну щільність та пористість. М’які породи, такі як сосна, більш схильні до пошкоджень, ніж тверді породи, такі як дуб.
Покриття захищає дерево від вологи, бруду та подряпин. Найпоширенішими видами покриття є лак, віск та масло. Кожен із них вимагає специфічного догляду.
Перш ніж братися до очищення, необхідно видалити з поверхні меблів пил за допомогою сухої м’якої ганчірки або пилососа з м’якою щіткою.
Для очищення дерев’яних меблів найкраще використовувати м’який мийний засіб, розведений у теплій воді. Для більш жирних плям можна додати кілька крапель оцту.
Помістіть м’яку ганчірку в мийний розчин і відіжміть її до вологого стану. Акуратно протирайте поверхню меблів круговими рухами за напрямком волокон деревини. Для видалення більш стійких забруднень можна використовувати м’яку зубну щітку. Будьте обережні, щоб не пошкодити поверхню. Після очищення промийте поверхню чистою, вологою ганчіркою, щоб видалити залишки мийного засобу. Ретельно висушіть меблі м’якою сухою ганчіркою.
Але це ще не все, адже потрібно надати поверхні блиску.
Чим почистити дерев’яні меблі, щоб не зіпсувати
Дерев’яні шафи потребують особливого догляду, щоб зберегти свіжий вигляд. Існує кілька натуральних і ефективних способів очищення, які не пошкодять поверхню дерева. Розгляньмо детальніше кілька популярних рецептів.
Лаковані меблі можна очищати м’яким мийним засобом для посуду, розведеним у теплій воді. Уникайте використання абразивних засобів та грубих губок.
Вощені меблі можна очищати спеціальними засобами для догляду за вощеними поверхнями. Періодично необхідно оновлювати шар воску.
Чим почистити дерев’яні меблі:
- Живильний розчин з олією, оцтом та водою. Оливкова олія живить дерево, оцет дезінфікує та видаляє бруд, а вода допомагає розбавити суміш. Змішайте 2 столові ложки оливкової олії, 5 столових ложок білого оцту та 2 склянки теплої води в пульверизаторі. Добре струсіть.
Розпиліть розчин на дверцята та ручки шаф, а потім м’якою ганчіркою акуратно протріть поверхню. Оцет допоможе видалити навіть стійкий бруд, а оливкова олія надасть шафам природний блиск. На завершення промийте теплою водою і висушіть чистою ганчіркою.
- Універсальний оцтовий розчин. Оцет – природний дезінфектант, який легко справляється з різними видами забруднень. Змішайте оцет і теплу воду в пульверизаторі в співвідношенні 1:1.
Розпиліть розчин на поверхню шаф, залиште на 3-5 хвилин для кращого ефекту. Потім протріть м’якою тканиною. Якщо забруднення стійкі, додайте до розчину чайну ложку мийного засобу. На завершення промийте теплою водою і висушіть.
- Поживна паста із соди та олії. Харчова сода діє як м’який абразив, видаляючи навіть застарілі плями, а рослинна олія живить дерево. Змішайте 1/2 склянки рослинної олії та 1 склянку харчової соди до утворення пасти.
Нанесіть пасту на поверхню шаф і ручок, залиште на 4 хвилини. Потім видаліть пасту вологою м’якою ганчіркою. На завершення вимийте шафи з мийним засобом і теплою водою, а потім висушіть.
Які засоби не варто використовувати для очищення меблів
Дерев’яні меблі потребують особливого догляду, щоб зберегти їхню природну красу та довговічність. Існують певні засоби, які категорично не рекомендується використовувати для їх очищення:
- губки з абразивним покриттям, порошки та пасти можуть подряпати поверхню дерева, пошкодивши захисне покриття;
- ацетон, спирт, бензин та інші розчинники можуть розчинити лак або інші захисні покриття, що призведе до пошкодження деревини;
- кислоти також можуть викликати хімічні реакції, які змінять колір дерева;
- висока температура може призвести до деформації дерева та пошкодження швів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-09 18:16:00