Україна і світ

Як підготувати котел до зими: інструкція покроково

Багато українців вже зараз дбають про утеплення свого житла, установку енергозберігаючих вікон, опалення. Адже тоді ніякий блекаут від російського агресора не страшний.

Крім цього, завдяки якісній підготовці, ви ще зможете суттєво зекономити в холодну пору року на комунальних послугах. Якщо у вас автономне газове опалення, варто заздалегідь потурбуватися про чистку теплообмінника котла. Як підготувати газовий котел до зими – читайте в матеріалі.

Підготовка котла до опалювального сезону: на що звернути увагу

На Youtube-сторінці консультаційного центру ГазПравди зазначають, що підготовка котла на зиму – важлива та не така складна справа, як здається. У газовому котлі в першу чергу самостійно можна почистити  датчики, які знаходяться ззовні приладу.

Зараз дивляться

Також варто в першу чергу звернути увагу на загальний стан обладнання.

Якщо на датчику тяги є павутиння, пил та бруд – його вже потрібно чистити. Тому необхідно знімати деталі й обов’язково перевірити його працездатність. Якщо там є сліди сажі – додатково зверніть увагу на димохід.

Як почистити котел на зиму: чому це важливо та основні правила 

Котел на зиму часто чистять звичайною старою зубною щіткою. З її ж допомогою варто прочистити й сіточку запальника. До неї також можна дістатися, не розбираючи котла. Саме вона часто забивається пилом, порушує працездатність даної автоматики. Її треба дуже добре вичистити, аби отвори були відкриті.

Після таких нескладних процедур котел має працювати ефективніше та безпечніше. Аби це перевірити, достатньо включити його в режимі запалювання й поглянути на вогник.

Він має горіти достатньо потужно й при цьому обов’язково бути блакитного кольору.

Також треба перевірити тягу. Якщо піднести руку в місце, де розташований датчик тяги зворотний, ви не повинні відчувати гарячого повітря. Якщо ви відчуваєте гаряче повітря, значить – порушена тяга в димоході.

Що впливає на ефективність роботи котла та як її підвищити

На ефективність роботи впливає забитість систем брудом. Тому якщо після такого поверхневого чищення ви виявили порушення тяги чи вогник у котлі далі горить не блакитним, або взагалі постійно гасне, варто звернутися до фахівців. Бо для розв’язання таких проблем може знадобитися чищення димоходу та розбирання котла.

Якщо ж ви розберете котел самостійно й газівники це виявлять – це можуть кваліфікувати як несанкціоноване втручання в роботу газового обладнання.

За таку діяльність вам можуть перекрити трубу. Тому для повної чистки котла краще все ж звертатися до газівників. Залежно від стану та режиму експлуатації обладнання комплексну чистку проводять кожні 3-5 років.

У найпоширеніших випадках, газівники просто чистять форсунку та пальники котла від бруду та іржі. Якщо котел забитий ще й сажею, це свідчило б про порушення тяги та роботи котла в цілому.

У такому разі є небезпека появи чадного газу. Саме тому так важливо вчасно чистити пальники.

Якщо вони забиваються павутинням, сміттям, порушується процес змішування повітря і газу. Тільки пропорція порушилася – зразу починає утворюватися сажа.

Такий пристрій забивається за кілька неділь від низу до верху повністю сажею. Після чистки та збору котла потрібно провести перевірку й надійно користуватися котлом.

Фото – YouTube

Опалювальний сезон, Поради

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-09 11:43:06