Україна і світ

Як отримати допомогу від благодійного фонду: куди звертатися та що необхідно

Фото: Depositphotos

Через військові дії в Україні багато людей опинилося в складних життєвих обставинах. Щоб покращити їхнє становище, держава та різні благодійні організації, зокрема й закордонні, надають гуманітарну допомогу людям, які її потребують.

Гуманітарна допомога — адресна безоплатна допомога, яка може надаватися в грошовій або натуральній формі.

Факти ICTV розказують, хто може отримати допомогу від благодійного фонду, за яких умов та що для цього необхідно — докладніше читайте в матеріалі.

Хто має право отримати благодійну допомогу

Міністерство соціальної політики пояснило, хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги.

Зазначимо, що отримувач — це юридична особа, яка зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Законодавство України передбачає їхню реєстрацію в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

Отримувачами можуть бути:

  • підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці;
  • підприємства, установи та організації, що утримуються коштом бюджетів, уповноважені ними державні установи та органи місцевого самоврядування;
  • благодійні організації;
  • громадські організації осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні організації, творчі спілки;
  • громадські організації, створені для здійснення передбаченої їх статутними документами для оздоровчої, екологічної, спортивної, аматорської, культурної, освітньої та наукової діяльності;
  • релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому законодавством України;
  • реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають відповідну ліцензію.

Своєю чергою набувач допомоги — це той, кому вона безпосередньо надається. Набувачем може бути юридична особа (наприклад, лікарня), чи фізична особа (окрема людина).

Варто відзначити, що 8 листопада 2023 року ВР ухвалила законопроєкт №9111 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Закон розширив перелік отримувачів – юридичних осіб. До них додалися іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами зможуть бути органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг, неприбуткові державні та комунальні установи.

Хто може отримати допомогу від благодійного фонду та яка вона буває

Міністерство соціальної політики України створило онлайн-платформу єДопомога, яка надає допомогу ВПО, що перебувають в Україні.

Наразі платформа працює за трьома напрямками:

  • Грошова допомога від держави — для ВПО надається у розмірі 2000 грн на кожного дорослого та 3000 грн на дитину або людину з інвалідністю. Роботодавці, які під час війни влаштували на роботу ВПО, можуть отримати 6500 грн за кожного такого співробітника.
  • Отримання волонтерської допомоги — передбачає гуманітарну негрошову допомогу, наприклад харчові продукти, засоби гігієни, ліки тощо.
  • Виплати від міжнародних організацій — надаються ВПО, а також особам, які проживають або перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або в зоні активних бойових дій. У пріоритеті найбільш незахищені верстви населення.

Як отримати допомогу від благодійного фонду

Отримати грошову допомогу можна онлайн у застосунку Дія, натиснувши на опцію хочу отримувати грошову допомогу або звернувшись особисто до ЦНАПу, органу соцзахисту населення або до представників місцевої влади.

З собою необхідно мати документ, що посвідчує особу та інші документи (точний перелік варто уточнити в ЦНАПі, до якого ви звертаєтеся).

Для отримання волонтерської допомоги потрібно зареєструватися на платформі єДопомога та оформити електронну заявку, зазначивши, якої саме допомоги ви потребуєте. Заявка може містити декілька замовлень одночасно. Благодійник опрацює заявку та надішле електронний код або зателефонує та зорієнтує з приводу подальших дій.

Щоб отримати фінансову гуманітарну допомогу від міжнародних організацій, ВПО необхідно бути зареєстрованими в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб. Заявку на отримання допомоги можна подати онлайн за допомогою платформи єДопомога. Після цього її передадуть у відповідну міжнародну організацію.

Для подання заявки на отримання гуманітарної допомоги від міжнародних організацій необхідні такі документи:

  • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
  • РНОКПП (ІПН), контактний номер телефону;
  • паспорт громадянина України або ID-картка;
  • посвідка на постійне або тимчасове проживання;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
  • IBAN для виплати допомоги на рахунок.

Статус заявки можна перевірити онлайн на порталі єДопомога.

Куди звертатися та що треба для того, щоб отримати благодійну допомогу за допомогою різних сервісів

В Україні є багато платформ, де можна зареєструватися для отримання благодійної допомоги.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зокрема люди, які потребують допомоги, можуть звернутися онлайн:

  • Dobro.ua — на платформі необхідно зайти в розділ Оператори допомоги, обрати благодійну організацію та звернутися до неї по допомогу.
  • KSE Foundation — надає військову допомогу, захист, тактичну медицину, гуманітарну допомогу.
  • Благодійна організація Благодійний фонд Людина — допомогу можуть отримати військовослужбовці, ВПО, люди (діти), що постраждали від війни, освітяни та науковці.
  • Благодійний фонд Сучасне село та місто — надає адресну допомогу людям, що опинилися в складних життєвих обставинах та безплатну допомогу людям, які стали заручниками важкого захворювання.
  • БО Благодійний фонд допомоги українцям — надає матеріальну й грошову допомогу дітям, постраждалим внаслідок війни, а також сімʼям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Гуманітарна допомога ВПО, яка надається в різних містах України:

  • Полтава — Центр допомоги врятованим  надає жінкам з-поміж ВПО санітарно-гігієнічні набори.
  • Львів — спільнота святого Егідія надає переселенцям гуманітарну допомогу. Реєстрація доступна щосереди, о 12:00 годині у телеграм-каналі відкривається реєстраційна форма.
  • Житомир — Карітас-Спес протягом січня 2025 надає сертифікати на купівлю термоодягу для дітей до 18 років отримають. Кількість обмежена, тому отримати допомогу можуть одинокі мами, вдови або дитина-напівсирота віком до 18 років. Для отримання допомоги необхідно заповнити реєстраційну форму.
  • Добропілля — БФ Янголи Спасіння надає продуктові набори за фінансової підтримки Всесвітньої Продовольчої Програми (ВПП) ООН.
  • Кривий Ріг — БФ Розвиток міста відкрив реєстрацію на отримання засобів гігієни та одягу. Допомога надається: ВПО, вагітним жінкам, родинам з-поміж місцевих і ВПО, що виховують дітей з інвалідністю, а також людям з інвалідністю І та ІІ групи. Щоб отримати памперси, урологічні прокладки чи засоби реабілітації, необхідно мати довідку від лікаря про необхідність відповідної допомоги.
  • Хмельницький — християнська церква Ранкова зірка раз на місяць видає продуктові набори переселенцям і місцевим. Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити форму.
  • Дніпро — Елеос Донецьк надає гуманітарну допомогу переселенцям, які проживають у місті Дніпро та області. Отримати можуть родини з двох та більше осіб — раз на 30 днів, а одинокі особи — раз на 60 днів. Для реєстрації потрібно заповнити форму у телеграм-каналі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-21 11:42:00